Potrafił ukraść auto, ale nie potrafił nim jeździć

5
1727
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osoby, która ukradła samochód a chwilę później nim dachowała.

 

Jazda po mokrej, śliskiej nawierzchni wymaga od kierowców wiedzy, umiejętności i rozwagi. Taka nawierzchnia nie wybacza błędów. Jednak ani wiedzy, ani umiejętności, ani tym bardziej zdrowego rozsądku nie miała osoba, która w dniu wczorajszym widząc zaparkowane na jednej z posesji w Radoniowie Audi z kluczykami w stacyjce postanowiła się nim przejechać.

Z jego uruchomieniem problemu nie było, jednak z opanowaniem już tak dobrze nie poszło. Po przejechaniu zaledwie kilku kilometrów kierowca stracił panowanie nad pojazdem, ten zjechał z drogi i dachował. Do zdarzenia doszło na ulicy Rolnej w Gryfowie Śląskim.

Po przybyciu służb na miejsce już nikogo tam nie było. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach i uciekł.

Lwóweccy policjanci przyznają, iż prowadzą intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osoby podejrzanej o krótkotrwałe przywłaszczenie pojazdu oraz spowodowanie kolizji.

Warto pamiętać, iż ten kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd może też wymierzyć grzywnę.

fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here