Potrącenie w Lwówku Śląskim

28
360

Z informacji od czytelników wynika, iż kierujący busem na niemieckich numerach rejestracyjnych potrącił mężczyznę. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 8 na przejściu dla pieszych przy targowisku w Lwówku Śląskim.

Na miejscu była policja i pogotowie. Droga przez blisko dwie godziny była w tym miejscu nieprzejezdna z uwagi na prowadzone czynności przez mundurowych.

Poszkodowany 80-letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski – trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Z informacji od oficera prasowego policji w Lwówku Śląskim wiemy, iż stan mężczyzny lekarze określili jako nie zagrażający życiu.

 

zdjęcie nadesłane przez czytelników – Dziękujemy
zdjęcie nadesłane przez czytelników – Dziękujemy
zdjęcie nadesłane przez czytelników – Dziękujemy

28 KOMENTARZE

 1. Wiadomo kogo to potrącił samochód? Tam już dawno powinny być światła, targowisko nowe piękne ale dojście do niego bardzo niebezpieczne. Mieszkam blisko i widziałam na tym przejściu dla pieszych wiele tragicznych zdarzeń.

 2. Prawda to. Drugie “ciekawe” przejście to te koło SP 2. Samochody ruszające ze świateł rozganiają na przejściu obok dzieci idące do “jedynki”. Tam jest bardzo niebezpiecznie. Kilka razy widziałem jak dziecko ledwo się zatrzymało przed autem w ostatnim momencie. Nie rozumiem czemu tam nie dali świateł.

 3. Przy ogólniaku było już kilka wypadków, jeden pamiętam, niestety śmiertelny, samochód ciężarowy zabił kobietę, wszystko na pasach. A świateł do tej pory nie ma a minęło już 15 lat.

  • Jasne,świetna rada taka jak matka mówi do syna pilota, … synku lataj nisko i powoli.
   Wyobraź sobie że może Ci ktoś wtargnac na jezdnię nawet na pasach, kierowca nie ma wtedy żadnych szans.

 4. trzeba jeździć ostrożnie ale światła są potrzebne tam gdzie ten ruch jest duży właśnie na takich przejściach jak targowisko i do liceum , postawić tam światła na żądanie jak ktoś będzie chciał przejść to sobie naciśnie przycisk, od tego są nasze władze miasta i należy się tego domagać i jeszcze jedno gdzie jest monitoring w naszym mieście prawie go nie ma wszystko jest niszczone ponieważ wandale wiedzą , że będą bezkarni i jak tak dalej pójdzie to zniszczą wszytko co tak ładnie zostało zrobione tak dużym nakładem sił i środków a paradoksem byłoby żeby nas nie było stać na dobry monitoring czy to nie jest bez sensu?

 5. Za wyptki naprzejsciu nie morzna wiem. Ja inić tylko kierowców piesi whodzą na pasy jak święte krowy a moherowe berety przy Pasah stoją i plotkują nieraz zatrzymałem sie A one Niemcą iść tylko wysiąść i przyyyyybać

 6. No może wreszcie dożyjemy czasów, kiedy postawią światła na naszych krzyżówkach. Jest kilka punktów na prawdę niebezpiecznych w naszym mieście. Kiedy ktoś wreszcie powie dość wypadkom …….

 7. W pierwszym poście “xxx” napisał,ze przydałaby się nam w Lwówku Śląskim obwodnica,”Anonim” odpisał mu,ze to święta sprawa,ja też tak uważam.Może więc ja tu wrzucę pomysł obwodnicy a rządcy miastem i powiatem znajdą środki na taką obwodnicę.Sprawy własnościowe tu chyba nie byłyby problemem.A więc do rzeczy proponuję następująco.
  1/.Obwodnica z południa przez wschód miasta aż na północ zaczynałaby z przedłużenia drogi od parkingu przy skałkach (szwajcaria lwówecka) od krzyżówki nad rzeczką przy mostku gdzie skręca się w drogę do Skarbówki czy na Buholec.Obwodnica zaczynałaby się właśnie między mostkiem a tym budynkiem przy samej krzyżówce.Tu trzeba byłoby minimalnie zakryć na samym początku kilkanaście metrów rzeczki Srebrna z wierzchu płytą.Dalej prawie dwieście metrów nieużytki,zarośla między torami a rzeczką byłaby droga bardzo szeroka i tak dojechalibyśmy do krzyżówki przy szlabanie jak jest droga na Złotoryję a to są chyba tereny gminy.
  2/.Następnie na odcinku przy dworcu kolejowym jest już droga szeroka gotowa aż do składu węglowego ,następnie wpadamy także szeroką nitką kilkaset metrów (drogą przyszłości,teraz nazywa się chyba Towarowa) między tym składem węglowym a rzeczką Płuczką aż do małej krzyżówki dróżki na ogródki działkowe.Następnie trochę tam zmieniając wpadamy na ulicę Rzeczną w kierunku oczyszczalni ścieków.
  3/.Obwodnica dalej biegłaby między oczyszczalnią ścieków a rzeką Bobrem.Jest tam wystarczająco szeroko tylko na tym odcinku około 100 metrów między oczyszczalnią a Bobrem trzeba byłoby lekko podwyższyć teren i od strony Bobru wybudować masywny mur oporowy z ekranami energochłonnymi od strony Bobru.Następnie obwodnica jeszcze 200 metrów biegłaby wzdłuż wału przeciwpowodziowego i połączyłaby się z drogą do Bolesławca.
  4/.Droga przez miasto,która teraz istnieje stałaby się drogą wewnętrzną miasta z zakazem wjazdu samochodów powyżej np. 15 ton wyłączając autobusy wszelkiej maści,które mogłyby tą drogą dalej jeździć.
  5/.Proponuję teraz zrobić bardzo duże rondo z istniejących już ulic i tak po kolei zaczynając od budynku Sądu:ul.Jaśkiewicza koło hotelu Piast wpadamy na ulicę Wojska Polskiego około 50 metrów na stępnie przez mostek przy lecznicy na ulicę Ogrodową aż do wylotu na ulicę Jaśkiewicza przy Dakarze i dalej w kierunku Sądu.To Rondo byłoby z pierwszeństwem przejazdu jak każde Rondo.W ten sposób zmniejszyłby się mocno ruch samochodowy z ograniczeniem prędkości szczególnie przy Biedronce jak i przyszłym w budowie Ridlu.Samochody osobowe i autobusy (bez samochodów ciężarowych powyżej jakiegoś tonażu) płynnie jechałyby od strony Jeleniej Góry,od strony Płakowic,od strony poczty,od strony Boleslawca,od strony Rynku,od strony Gryfowa.
  6/.Na krzyżówce drogi z Gryfowa przy budynku Gminy zrobić zakaz wjazdu dla samochodow ciężarowych powyżej np.15 ton wyłączając autobusy.Wszystkie TIRy i inne ciężarowe powyżej 15 ton jadące od strony Gryfowa musialyby jechać dalej aleją Wojska polskiego przy Polo aż do krzyżówki na Bolesławiec aż do początku obwodnicy przy wale powodziowym gdzie zaczynalaby się obwodnica i dalej albo do Bolesławca albo do Legnicy albo do Jeleniej Góry.Na krzyżówce przy Domu Kultury w kierunku Sądu zrobić zakaz wjazdu ciężarowych powyżej 15 ton wyłączając autobusy.
  7/.Przy szkole podstawowej nr.2 przemodernizować krzyżówkę.Zlikwidować światła a w tym miejscu zrobić pod jezdnią tunel szerokości około np.5 metrów dla pieszych,uczniów szczególnie,którzy przechodziliby tunelem bez problemu.Tunel taki aby w zimie jakiś sprzęt mógł bez problemu tam odśnieżyć.Ulicę Zwycięzców skierować zaraz za zakrętem w kierunku ulicy Wojska Polskiego zarywając troszeczkę parku.Ulica Zwycięzców nie musiałaby dochodzić jak teraz do samej bramy w kierunku szkoły i byłaby bezpieczniejsza dla uczniów.Na odcinku przy szkole jakoś droga musiałaby być zabezpieczona ekranikami dla bezpieczeństwa uczniów.
  8.Stwarzając Rondo jak wyżej mamy więcej miejsc parkingowych na samochody osobowe.Na ulicy przy poczcie aż do samego ronda.Na ulicy Jaśkiewicza od zakrętu przy Budynku Sądu aż do hotelu Piast cała lewa nitka służyłaby jako parkowanie samochodów.Tankowanie samochodów w Orlenie musiałoby być zgodnie z kierunkiem na rondzie.Nawet za mostkiem przy hotelu Pist jeszcze na lewej nitce mogłoby zaparkować pięć samochodów osobowych.Wszystko przy prędkości na tym dużym rondzie 40 km/h byłoby bezpieczne.Byłoby bezpiecznie przy zdecydowanie mniejszym ruchu przy obecnym targowisku gdzie można byłoby zrobić wystające garby zmniejszające prędkość przed przejściem i za przejściem.
  9/.No i tyle w temacie co mi się przyśniło.Jak uważacie z obwodnicą w tym kształcie?

  • Za Kaziowa miała być obwodnica między Lwówkiem i Płakowicami miała iść od Brunowa do Mojesza, ale władze województwa nie zrobiły tej drogi, ba w 2014 r. nie wpisano jej do planu rozwoju województwa i kicha nie będzie niczego… Skoro naszym władzom na tym nie zależy to tym wojewódzkim tym bardziej, dadzą kasę na obwodnice innych miast jak np. Dzierżoniów, Brzeg Dolny, Bolków, a nam by się przydała bardziej niż np obw. w Bolesławcu…
   Na lwoweckim.info pisali o tym http://lwo7.pbox.pl/pl/articleCategory/showArticle/id/5009.html

  • Do Sasanka.
   A jak miałyby jechać Tiry z materiałami budowlanymi do hurtowni Arkadia jak wszędzie byłyby zakazy?Samolotami?A jak Tiry z produktami do Biedronek?A jak “krowy” 40 tonowe ze żwirem z Rakowic?Trochę nierealne,światła zdecydowanie lepiej i pachołki ograniczające prędkość.

 8. Ludzie nie targujcie się co i jak ,chodzi tutaj o człowieka który by zginął , jest teraz po operacji .. ,,,,,jechał szybko jak świadkowie mówią a teraz chodzi zadowolony trochę pokory myśli ze jego ic nie dotyczy nie nauczyło go !!!!!!

 9. Prawda jest taka ,że auta w tym miejscu zapieprzają jak wściekłe. Tiry w nocy nie maja ograniczeń ,aż budynek sie trzęsie . Niestety mieszkam za tym przejściem dla pieszych na targowisko i codziennie znajdzie się jakiś debil który pędzi .Choćby dziś…..wielki prezes hurtowni budowlanej swoim porsiakiem leciał przed południem na Alejach ..i chamuje przed Domem Kultury !!!!!! noż kuźwa!!! pomyśl człowieku !!!!…Moim zdaniem przed przejściem dla pieszych na targowisko powinien stać fotoradar….i nie.będzie problemu .czas coś z tym zrobić..czekam na kumatych któży wiedzą jak.napisać petycje w sprawie postawienia fotoradaru.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here