Wleń: Zniszczenia na ulicy Górskiej

0
269

Kilkanaście ciężarówek ziemi zmieszanej z gruzem budowlanym zostało wywiezionych na pobocze ulicy Górskiej pomiędzy dolnym a górnym cmentarzem. Ciężki sprzęt przewożący odpady doprowadził do zniszczenia nawierzchni drogi – alarmują mieszkańcy – W wielu miejscach zostały powyrywane krawężniki! Kto za to odpowiada? – pytają.

Kto wyraził zgodę na przewiezienie w to miejsce ziemi z gruzem? Kto uporządkuje teren i dokona napraw zniszczonych obrzeży oraz nawierzchni drogi? To pytania, które zadałem dla Urzędu Miasta i Gminy we Wleniu.

Ulica Górska we Wleniu to historyczna aleja, której początek może sięgać nawet XVIII wieku. Obecnie jest to jeden z ciągów spacerowych łączących miasto z Zamkiem Lenno. W sezonie bardzo licznie wykorzystywany przez mieszkańców Wlenia, turystów i kuracjuszy pobliskiego sanatorium. Kilka lat temu władze samorządowe planowały jej przebudowę, w ramach, której wycięciu miało ulec kilkadziesiąt drzew.

Jeżeli w ten sposób ma wyglądać rozwój turystyki w naszej gminie, to na chwilę obecną planom burmistrza raczej nie wróżę wielkich sukcesów.

Autor: Andrzej Jaśkiewicz, Wleninfo.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here