Potrącenie na przejściu dla pieszych

8
2986

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie na ulicy Jaśkiewicza w Lwówku Śląskim, koło dawnego kina.

 

Kierujący samochodem osobowym potrącił przechodnia. Jak tłumaczył policji, nie zauważył go. Tuż po zdarzeniu na miejscu pojawiły się patrole policji i pogotowie. Potrącony trafił szpitala. Od obrażeń, jakich doznał tego, jak długo będzie musiał być hospitalizowany zależy kwalifikacja zdarzenia.

8 KOMENTARZE

  1. Piesi tam włażą na pasy nie patrząc czy ktoś jedzie czy nie, samochody stoją na chodniku zasłaniając pieszych, odwraca się głowę w stronę jeleniej żeby wyjechać, odwróci się głowę z powrotem i już się jest na pasach, kolejka do Orlenu itp. Tam nie powinno być przejścia

  2. To przejscie w tym miejscu to nieporozumienie. Auta stojace na chodniku zaslaniaja wchodzacych, czesto bez pomyslunku pieszych. Tam piesi na jezdi ,, wyrastają,, jak spod ziemi zza samochodow. Ostrozna i powolna jazda nie zawsze wystarczy. To nie pierwszy wypadek/ kolizja na tych pasach. To samo w rynku wystarczy wieczor i ciemnych pasow na jezdni nie widac. Ok . rozumiem , nowy rynek ladnie to wyglada. Ale PASY na jezdni nie są od ladnego wygladania lecz od zakomunikowania, ze w tym miejscu na jezdni moze pojawic się pieszy!

  3. Tam na tym przejściu jest niebezpiecznie. Jakieś 12 lat temu też mnie tam samochód potrącił. Szłam z mamą, bylysmy na pasach bo samochody od strony plakowic stały. Prawa stronę miałyśmy wolna. I nagle jakiś wariat wyjechał z strony Bolesławca i zachaczyl mnie lewym lusterkiem. Skończyło się tylko na siniaku i całe szczęście

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here