Wyjazd na ślepo. Zamknij oczy i jedź

24
1846

Są w Lwówku Śląskim takie skrzyżowania, które sprawiają kierowcom sporo problemów i nie chodzi tu absolutnie o brak umiejętności, a o ograniczoną widoczność.

 

Jest w mieście kilka miejsc, w których przydałoby się umieścić lustra, takich jak skrzyżowanie ulic Kościuszki z Sikorskiego (wyjeżdżając w lewo z Kościuszki widoczność bardzo skutecznie blokuje żywopłot przy sklepie), czy skrzyżowanie ulicy Targowej z Aleją Wojska Polskiego (podobna sytuacja) – wskazuje nasz czytelnik.

W praktyce wyjeżdżając z tych dróg podporządkowanych trzeba liczyć, iż – w przypadku skrzyżowania Kościuszki z Sikorskiego z prawej, a w przypadku skrzyżowania Tarkowej z AWP z lewej nic nie będzie jechać, albo jechać będzie bardzo wolno, co szczególnie w przypadku Alei Wojska Polskiego jest dość rzadkie. Aczkolwiek warto zauważyć, iż jak dotąd w tych miejscach nie dochodziło do wypadków.

Jakie jest Wasze zdanie, czy żywopłoty faktycznie ograniczają widoczność i czy oraz co należy zrobić?

24 KOMENTARZE

  1. Nic nie trzeba wycinać, wystarczy zamontować lustra. To że do tej pory nic się nikomu nie stało, nie znaczy że nie trzeba reagować. Wystarczy kilka luster umieścić i będzie spokój, tak samo przy wyjeździe z parkingu Polo market, czy przy wyjeździe z ulicy Szkolnej na aleję Wojska Polskiego.

  2. Do mieszkańca, jak to się nikomu nie stało .Na przejściu ul Sikorskiego z Kościuszki to się prosi usunąć żywopłot/ zasłania również wysypisko z odpadami ze sklepu/ na przejściu został potrącony mieszkaniec Lwówka, który zmarł. Co ma konserwator do żywopłotu na zakręcie /ul. Kościuszki Sikorskiego / nasadzenia nie mają po 50 lat.

  3. Wszystkie krzaki w promieniu 50 m od “trudnych” wyjazdów powinny być usunięte. To nie ma sensu, aby co rusz przypominać przez media, aby krzewy były przycinane. W przypadku kolizji lub innej tragedii poważnie powinno się brać pod uwagę współwinę urzędu odpowiedzialnego za właściwe utrzymanie zieleni. Ktoś, kto jeździ niskim autem (czyli 80% kierowców) na takim zasłoniętym wyjeździe nie ma szans na właściwą ocenę sytuacji. Lustra to też nie jest dobre rozwiązanie, bo często są zaparowane i niestety nie widać w nich dobrze np. rowerzystów lub aut bez świateł.

  4. Jak ktoś sobie nie radzi i wyjeżdża na ślepo na tych ‘niebezpiecznych” skrzyżowaniach to niech nie wsiada za kółko i najlepiej odda prawo jazdy, bedzie bezpieczniej dla wszystkich.

  5. Nareszcie ktoś poruszył ten temat. Nie mam nic co do samych krzaków, ale ludzie, przecież można je przyciąć na taką wysokość, żeby kierowca bez problemu widział nadjeżdżający (czasami b. szybko) pojazd i mógł jasno ocenić sytuację. To prawda, że jak jedzie się od strony Intermarche i włącza się do ruchu w lewo, nie widzi się czy coś jedzie.

  6. Za chwilę będą komuś drzewa przeszkadzać i trawa a na końcu będą jęki że w Lwówku po wycięciu roślin tylko beton. Ja za to widzę mnóstwo kierowców którzy zamiast podnieść siedzenia w aucie i poprawić widoczność siedzą nisko to i niewiele widzą. Ktoś nie widzi mimo podniesienia siedzenia to niech kupi suva i będzie wysoko. Ja od kilkudziesięciu lat nie potrzebuję wycinać krzaki bo jestem dobrym kierowcą.

  7. Widzę, że niektórzy czytelnicy nie rozumieją jaki jest cel tego artykułu. Nie chodzi o wycinanie zieleni miejskiej, zamiast takich drastycznych środków wystarczy zamontować lustra sferyczne w miejscach słabej widoczności. Co do umiejętności jazdy i widoczności to zapewniam owych super kierowców wypowiadających się w komentarzach, że sam niski nie jestem, nie jeżdżę niskim autem, a pozycję za kierownicą mam zawsze odpowiednią i nie rozumiem ludzi np leżących za kółkiem czy opartych o podłokietnik jak o bar pod koniec imprezy. Celem tego artykułu jest zwrócenie uwagi na problem, którym nikt się nie zajmuje, pomimo tego że w niektórych z tych miejsc dochodziło już do zdarzeń drogowych. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a tym wszystkim super kierowcom przypominam, że piesi (osoby z problemem w poruszaniu się, czy ze stwierdzoną grupą inwalidzką) mają prawo przechodzić przez jezdnię nie tylko w miejscu wyznaczonym, zapraszam do zapoznania się z lekturą jaką jest kodeks ruchu drogowego, zwłaszcza po wprowadzonych nowelizacjach. Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here