Potężny pożar w Mirsku. 10 osób trafiło do szpitala, w tym 6 dzieci

29
9227

Bardzo mocno poparzona została kobieta, matka dzieci. One same również wymagały hospitalizacji. Mieszkanie zostało całkowicie spalone.

 

Dramat rozegrał się tuż po północy w centrum Mirska, na ulicy Prostej. Przejeżdżający ulicą patrol policji zauważył wydobywający się z mieszkania dym i ogień. Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego, ten zaalarmował straż i pogotowie. Mundurowi nie czekając na przyjazd służb przystąpili do ewakuacji mieszkańców.

Z uwagi na mocno rozwinięty już pożar i zadymioną klatkę schodową funkcjonariusze pomagali mieszkańcom wychodzić przez okno. Funkcjonariusze z dolnej części budynku pomogli w ewakuacji 10 osób. Chwilę później na miejsce przyjechały pierwsze zastępy strażaków, które ewakuowały kolejne 4 osoby i przystąpiły do działań gaśniczych.

Strażacy ewakuowali 2 osoby z I piętra przy pomocy drabiny przystawnej, kolejne dwie osoby na II piętrze przy pomocy podnośnika hydraulicznego następnie przystąpili do działań gaśniczych. – wyjaśniają strażacy z PSP w Lwówku Śląskim.

 

W akcji udział brały trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Ślaskim, plus oficer operacyjny PSP, zastęp z podnośnikiem z JRG PSP w Jeleniej Górze, dwa zastępy OSP Mirsk, zastęp OSP Rębiszów i zastęp OSP Krobica – Orłowice. W działaniach uczestniczyło też kilka zespołów ratownictwa medycznego.

Ostatecznie z budynku ewakuowano czternastu mieszkańców w tym sześcioro dzieci. Do szpitali trafiło 10 osób, w tym szóstka dzieci i ich matka, której stan określano jako ciężki, kobieta doznała rozległych poparzeń.

Akcja strażaków na miejscu trwała cztery godziny. Niestety, mieszkanie na pierwszym piętrze, w którym wybuchł pożar zostało doszczętnie spalone. Przyczyny pożaru ustalać będą biegli.


29 KOMENTARZE

  1. Oliwia zanim coś napiszesz to się zastanów co piszesz można mieć 6 dzieci i więcej i mogą mieć więcej miłości i szczęścia w życiu jak nie jeden rozpieszczony jedynak. A po drugie 6 dzieci ucierpiała w 4 rodzinach tam mieszkajacycych

  2. Gdyby nie postawa i czujność panów policjantów, dzisiaj mogło by to się skończyć bardzo tragicznie wielkie brawa. A komentujących głupio pozdrawiam serdecznie środkowym palcem, bo to jest wielka tragedia i trauma dla dzieci i ich rodzin.

  3. Straszna tragedia. Ludzie okażcie trochę empatii. Przestańcie oceniać i bawić się w detektywów. Kobieta jest w ciężkim stanie. 6 dzieci czeka na matkę. Dlaczego ludzie to takie świnie? Łatwo jest pluc i kopać leżącego? Oby nikt z Was, kto się nabija, nie musiał przeżywać tego, co Ci ludzie.

  4. Współczuję rodzinie. Ta kobietka naprawdę dawała sobie dobrze radę mimo tak licznej gromadki. Tragedia . Teraz szybka pomoc bo zima za pasem . Zdrówka dla nich. Najlepiej ogłosić szybko zrzutę i konto aby im pomóc.

  5. Dlaczego nawet w obliczu takiej tragedii niektórzy komentujący bardzo chętnie hejtują. Zamiast się jakoś zjednoczyć i spróbować pomóc, to lepiej jest pisać przygłupie pytania typu “jak można mieć 6 dzieci”. Matka tych dzieci być może walczy w szpitalu o życie, a my zamiast marnować czas na nikomu niepotrzebny hejt zastanówmy się jak pomóc ludziom, którzy ucierpieli w wyniku tej tragedii, która dotknęła również i innych lokatorów.

  6. Straszna tragedia A Ty Olivia nie masz mozgu jak mozesz tak pisac ?! Twoja mama moze tez zaluje ze Cie urodzila? Wcale by mnie to nie zdziwilo! Co za l*b! Irena wracaj szybko do zdrowia , dzieci Cie potrzebują .

  7. Nasz kochany burmistrz nawet mieszkania dla dzieci nie dał… tylko musieli wynająć od prywatnej osoby.. dla rodzin z Ukrainy znalazy sie szybko mieszkania. Brak szacunku dla nas, mieszkańców… dla dzieci które zostały same!! bo matka walczy o życie. Wstyd Panie burmistrzu, wstyd…. ostatnia kadecja to już nie trzeba się starać? Porażka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here