Aktywny Gryfów Śląski

0
3203

Dwunasta edycja biegu Gryfitów z pewnością zapamiętana zostanie, jako ta, podczas której biegano nie tylko w Gryfowie Śląskim, ale także w Irlandii. Odbyły się także biegi dzieci.

 

 

Celem “Biegu Gryfitów” niezmiennie jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, a ponadto promocja Doliny Kwisy i gmin: Gryfów Śląski, Olszyna i Leśna oraz jezior złotnickiego i leśniańskiego.

Dziś biorący udział w wydarzeniu zawodnicy mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów, tj. osiem, lub osiemnaście kilometrów. Trasa biegu prowadziła drogami asfaltowymi, szutrowymi i trawiastymi z gryfowskiego rynku wokół jezior złotnickiego i leśniańskiego przez miejscowości: Karłowice, Zapusta, Złotniki, Złoty Potok i Wieżę.

– Trasy od siebie różnią się, to nie jest tak, że ludzie biegnący na 18 km przebiegną dwie pętle. – tłumaczył nam Mariusz Dragan współorganizator wydarzenia.

W sobotę, 9 września 2023 roku do Gryfowa Śląskiego zawitali zawodnicy m.in. z powiatów: lwóweckiego, lubańskiego, złotoryjskiego, kłodzkiego, karkonoskiego, czy zgorzeleckiego. Ale po raz pierwszy bieg odbył się jednocześnie w Gryfowie Śląskim i  w Irlandii.

 

 

– Mamy jednego zawodnika, który jest teraz w Irlandii. Jest gryfowianinem no i nie miał jak przyjechać na bieg, a bardzo by chciał. Dlatego pobiegł na 18 kilometrów w swojej miejscowości i przyśle nam potwierdzenie przebiegniętego dystansu a jego rodzina odbierze u nas pakiet startowy – wyjaśnia Mariusz Dragan.

Wszystkim uczestnikom za przybycie do Gryfowa Ślaskiego i udział w biegu podziękował Stanisław Fronc, Prezes Stowarzyszenie Aktywny Gryfów “Cross Gryfitów”.

Burmistrz Olgierd Poniźnik życzył zawodnikom i zawodniczkom jak najlepszych wyników oraz bezpieczeństwa na trasie. A Starosta Lwówecki Daniel Koko pogratulował organizatorom zaangażowania i kolejnej udanej imprezy.

Stanisław Fronc, Prezes Stowarzyszenie Aktywny Gryfów “Cross Gryfitów” i Starosta Lwówecki Daniel Koko

Nad wydarzeniem czuwali strażacy z OSP KSRG Gryfów Śląski, OSP Proszówka oraz druhowie z OSP Złotniki Lubańskie i OSP Olszyna a także Straż Miejska Gminy Gryfów Śląski i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Bieg “Gryfitów” to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród mieszkańców naszego regionu. Cieszymy się, że to wydarzenie przyciągnęło tak wielu pasjonatów biegania i mamy nadzieję, że będzie kontynuowane w przyszłych latach, inspirując kolejne pokolenia do aktywności sportowej.

 

 

W bieżącym roku do Gryfowa Ślaskiego powróciły biegi najmłodszych. W czasie kiedy dorośli pokonywali jedną z dwóch wymagających tras, uczniowie gryfowskich szkół biegali w okolicy zakola Nad Kwisą. Tu organizatorem wydarzenia jest Szkolny Klub Sportowy oraz szkoły podstawowe nr 1 i nr 2.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here