Potężny pożar budynku

2
4630

Dziesięć zastępów straży pożarnej od godziny 4 nad ranem walczy z pożarem budynku, w którym znajdowało się mieszkanie i warsztat.

 

Tuż po godzinie 4 w sobotę nad ranem Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim otrzymał informację o pożarze budynku, w którym znajdowało się mieszkanie i warsztat w miejscowości Orłowice koło Mirska. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków.

Na godzinę 9 rano niektóre z zastępów straży nadal są jeszcze na miejscu i dogaszają pogorzelisko. W akcji udział brały 4 zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, zastęp z JRG PSP w Lubaniu oraz OSP Mirsk, OSP Rębiszów, OSP Krobica- Orłowice, OSP Proszowa i OSP Giebułtów.

Przyczyny pożaru na chwilę obecną nie są jeszcze znane, ich ustalaniem zajmą się po zakończeniu akcji biegli. Z wstępnych, nieoficjalnych informacji wynika, iż pożar wybuchł w mieszkaniu. Domowników w nim nie było. Jak wrócili, to zobaczyli, że ich dom stoi w płomieniach. Spaleniu uległo całe mieszkanie, a część znajdująca się na parterze została zalana.

zdjęcia nadesłane przez czytelników – dziękujemy

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here