Koronawirus: Ponad 20 tys. zakażonych i blisko tysiąc zgonów

3
1157

W kraju liczba zakażonych przekroczyła 20 tysięcy. Województwo dolnośląskie jest na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby osób zakażonych COVID-19.

 

Sytuacja epidemiologiczna w województwach

Najmniej osób zakażonych odnotowano do tej pory w województwie lubuskim. Tam od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało tylko 94 osoby i nie odnotowano żadnego zgonu. Niewiele gorsza sytuacja jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie liczba zakażonych na dzień dzisiejszy wynosi 174 a liczba zgonów 1. Na drugim biegunie pod względem ilości zakażeń jest województwo śląskie. Tam do tej pory odnotowano 6501 potwierdzonych przypadków zakażeń oraz 187 zgonów. O połowę mniej zachorowań jest w województwie mazowieckim, gdzie do tej pory potwierdzonych przypadków zakażeń jest 3128 i 245 zgonów.

W województwie dolnośląskim według stanu na 22 maja liczba zakażonych od początku epidemii wynosi już 2314 osób a liczba zgonów wynosi 94.

 

W Polsce ponad 20 tysięcy zakażonych

Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (168), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (16), opolskiego (10), świętokrzyskiego (5), pomorskiego (4), podlaskiego (4), lubelskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1).– poinformowało dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia. Z wyliczeń resortu zdrowia wynika, iż od początku epidemii w Polsce zakażonych COVID-19 zostało już 20.379 a zmarło. 973 osoby.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim napawa wielkim optymizmem. Mamy kolejny dzień stabilizacji a wkrótce zapewne usłyszymy o kolejnych przypadkach wyzdrowień.

Na dzień dzisiejszy osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 22, poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 14, poddanych izolacji jest 22 osób a 3 osoby są hospitalizowane.

Z najnowszych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 41 mieszkańców powiatu lwóweckiego. 3 osoby zmarły a wyzdrowiało już 14 osób. Mamy 24 osób, które nadal chorują.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • 2 na terenie gminy Gryfów Śląski (jedna osoba wyzdrowiała). Zakażona pozostaje jedna osoba;
  • 5 na terenie gminy Mirsk, w tym dwa śmiertelne i dwa wyzdrowienia. Zakażona pozostaje jedna osoba;
  • 5 na terenie gminy Luboierz, w tym dwa wyzdrowienia. Zakażonych pozostaje 3 osoby;
  • 10 na terenie gminy Wleń, w tym jedno ozdrowienie. Zakażonych pozostaje 9 osób;
  • 19 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i 8 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 10 osób.

3 KOMENTARZE

  1. Nie wiem kto to pisze ale statystyki wogole się nie zgadzają. Wczoraj w izolacji było 12 osób i hospitalizowana jedna to razem jest 13. A podają że w powiecie jest chorych 24 osoby.to co z resztą???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here