Poszkodowany był pod wpływem amfetaminy

17
4647

Alere to urządzenie (analizator) do szybkiego badania przesiewowego na zawartość substancji odurzających. Funkcjonariusze chwalą urządzenie, gdyż jest ono szybkie i łatwe w obsłudze.

W środę 04.03.2020 roku około godziny 17 w Radoniowie (gm. Lubomierz) doszło do zdarzenia drogowego. W wyniku stracenia panowania nad jednym z pojazdów na łuku drogi, dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało. Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym.

Jednak badanie na zawartość środków odurzających urządzeniem Alere wykazało, że poszkodowany w zdarzeniu drogowym znajduje się pod wpływem amfetaminy.

Przypominamy, że odpowiedzialność karna za kierowanie pod wpływem środków odurzających zawarta jest w art. 178a § 1 kodeksu karnego, który mówi jasno:

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

-/ st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

17 KOMENTARZE

    • Fundusz gwarancyjny wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, a później ściągnie sobie z kierującego wszystkie pieniądze. To jedna kwestia, a reszta to już pozostaje w decyzji sądu.

  1. Ogólnie przepis powinien być taki bezwzględnie: obecność narkotyku lub alkohol powyżej 0,7 promila (poza marichuaną, lekami na kaszel) wszelkie koszty bez względu na to czy poszkodowany czy ofiara, a Sz.P. Jozo pewnie chciałby żyć w państwie bezprawia i pijanych i naćpanych kierujących i zostać przez takiego przejechany, życie to nie film sensacyjny, może jakiś diler czy inny przy okazji wpadnie co wyjdzie dla wszystkich na +

  2. Czytanie że zrozumieniem się kłania nie nie ten pod wpływem spowodował kolizji tylko kierowca z audi a wy szukacie trudno jak by nie audi to dojechał by ten na “fazie” bezpiecznie do domu.

  3. Jestem zażenowana wybiórczą ilością umieszczonych informacji. Piszecie wszystko co będzie tworzyć tylko i wyłącznie sztuczną nagonkę, która będzie miała więcej ilości wyświetleń. Poszkodowany kierowca został osądzony o zażywanie amfetamina, ale nikt nie wspomniał o tym, że podał się dodatkowym badanią krwi, aby udowodnić, że nie był on pod wpływem, żadnych środków odurzających, ponieważ jest pewnien błędnego wyniku wcześniejszych badać wykonanych na miejscu zdarzenia. Piszący ten artykuł nie zdaje sobie sprawy jak łatwo zniszczyć komuś życie, poprzez fałszywe oskarżenia, które potwierdzone są tylko i wyłącznie niepewnymi źródłami.

  4. W Lubomierzu i okolicach stworzyła się grupka osób “ładująca swoje akumulatory ” i wszyscy o TYM wiedzą.
    Pytanie tylko czy Policja w końcu zajmie się tym na poważnie zanim dojdzie do większej tragedii.
    Jeżdżą nacpani i stwarzają MEGA ZAGROŻENIE i wszystko jest OK

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here