Posypały się mandaty

0
1621

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów wyeliminowanych z ruchu i szereg mandatów za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu czy przekroczenie prędkości w rejonie przejść. To efekt prowadzonych w dniu wczorajszym przez lwóweckich policjantów działań pod nazwą: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

 

„Działania ukierunkowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także przyglądali się pieszym, jak oni przestrzegają przepisy prawa o ruchu drogowym.” – tłumaczy st. sierż. Rafał Kościelny z lwóweckiej policji.

W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jednego zatrzymano na ulicy Płakowickiej. 45- latek miał 1,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugiego na ulicy Dworcowej. 63- latek był po spożyciu alkoholu i wydmuchał 0,28 promila.

Przypominamy, iż grzywna za jazdę w stanie nietrzeźwości to zgodne z obowiązującym taryfikatorem mandatów 2.500 złotych natomiast za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu grozi grzywna 1.000 złotych.

Lwóweccy policjanci ujawnili także szereg wykroczeń polegających na nie ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych oraz przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Policja apeluje do pieszych o rozsądek i rozwagę w trakcie przekraczania jezdni i kieruje apel też do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście grozi grzywna od 1.500 zł do 3.000 zł.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here