Postępują prace na lwóweckim rynku

20
2755

Zniknął stary asfalt, zniknęły klomby, zniknęła zieleń, … Górny rynek w Lwówku Śląskim to od kilku dni plac budowy.

 

Nie da się ukryć, iż zmienia się wizerunek Lwówka Śląskiego. Od kilku dni trwa rewitalizacja północnej części rynku. Organizacja ruchu w centrum została zmieniona.

„Wzdłuż zabudowy pierzei północnej zaprojektowano chodnik oddzielony od pozostałej powierzchni skweru dwoma liniowym stopniami blokowymi, granitowymi. Również wzdłuż zabudowy pierzei wschodniej na długości całego rynku tj. od ul. Kościelnej do ul. Chrobrego oraz wzdłuż pierzei zachodniej na długości całego rynku tj. od ul. Orzeszkowej do ul. Sienkiewicza zaprojektowano przebudowę istniejącej nawierzchni chodnika z kostki betonowej brukowej na nawierzchnie kamienną z płyt oraz kostki granitowej.” – czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Zmiany bardzo często budzą kontrowersje, szczególnie wówczas, kiedy nie są one konsultowane z mieszkańcami, kiedy, Ci, dla których to jest robione, którzy z tymi zmianami będą musieli żyć nie mają na nie wpływu, kiedy władzom wydaje się, że wiedzą lepiej.

W Lwówku Śląskim kontrowersje budzi kilka tematów, od zieleni począwszy po rodzaj nawierzchni. Niektórzy zwracają także uwagę na brak spójności pomiędzy poszczególnymi częściami lwóweckiego rynku.

Jakie jest Wasze zdanie?

20 KOMENTARZE

 1. A czy te ławki z restauracji nie można przestawić bliżej ściany? Lepsze przejście by było a nie stoją na środku chodnika, niedługo to będą stały na środku drogi

  • zadaj sobie trud poszukania informacji bo na kilku stronach i na tej był plan zadrzewienia placu budowy kilkunastoma drzewami. Drzewa upałów nie zmniejszą pogadaj ze Słońcem. jak szukasz cienia przez cały dzień nawet upalny jest cień wzdłuż rynku tam gdzie jest najwięcej sklepów żaden problem tylko trzeba faktycznie chodzić po rynku a nie jęczeć z daleka

 2. A o tym że łącznik z ulica kościelna zniknie to nikt nie pisze? I że ulica wzdłuż ratusza i między krukiem i ratuszem będzie zamknięta dla ruchu tzw. strefa zamieszkania i na końcu słupki i zakaz jazdy i parking prywatny dla niezłego ziółka tego od “budrzetu”???

  Zmiany są na rękę pewnemu rycerzowi karczmarzowi duży plac na ogródek pod samymi oknami gdy innym się przenosi kilkanaście metrów dalej… w końcu kruk krukowi oka nie wykole… Konsultacje były ale z wybranymi członkami PSL prowadzącymi interesy w mieście.

  • Jedz kolego za granicę tam zobaczysz jak to wszystko funkcjonuje. Tu tylko zazdrość. Pani Burmistrz wie co robi pomimo krytyki. BRAWO ! w końcu będzie tak jak powinno być.

   • Kolego tu nie granica, tu jest inna zabudowa. Jaka zazdrość? I wie co robi , bo skonam ze śmiechu buahaaa!
    niech sobie burmistrz takie eksperymenty i kompozycje robi na działce u synka na żwirowni. Biały Kruk ma racje, te arbuzy z Psl-u po cichaczu tylko w swoim gronie robili konsultacje. Lwówek to nie Bolesławiec, Zgorzelec czy Jelenia Góra, niech Szczęsna zrobi obiecane w kampanii i poprzedniej kadencji miejsca parkingowe na plantach. Wtedy niech sobie zamknie nawet cały rynek, a rycerz zastawi wiejskimi stołami 🙂 Niech jej paziowie grają koncerty….

 3. Najgorsze są chodniki wyłożone tzw. “kocimi łbami” Nie zawsze chodzimy po ulicy w szpilkach, ale czasami
  trzeba i wtedy jest dramat. Ale mam nadzieję, że pani Burmistrz Lwówka Śl. rozumie problem i nie popełni
  takiego chodniczka.

  • Pani Burmistrz raaaatuuuj Grażyny i Ewy! W trawie parkowej szpilka im grzęźnie, w lesie w mchu, na kostce granitowej się łamie i jest dramat. Pani Burmistrz kupta Ewie i szpilkowym koleżankom plecaki odrzutowe i niech latają sobie po mieście bo asfalt był taki cudowny a już znika. Ewy i Grażyny płaczą dnie i noce

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here