Poruszali się fałszywym radiowozem

7
4122

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę w wieku 41 lat oraz kobietę w wieku 35 lat, mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, którzy poruszali się po ulicach Karpacza pojazdem przypominającym radiowóz.

 

29 grudnia 2020r policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali pojazd przypominający radiowóz, w którym znajdowali się 41-letni mężczyzna i 35 letnią kobieta, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta i mężczyzna weszli w posiadanie auta przypominającego radiowóz, którym poruszali się po ulicach górskiej miejscowości. Auto posiadało wszelkie emblematy związane z policyjnym pojazdem. Jeleniogórscy policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 96a Kodeksu Wykroczeń, grozi kara aresztu do 14 dni albo grzywna oraz przepadek urządzenia lub elementy oznakowania, osobie, która nie będąc do tego uprawnioną, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w jakim celu został nabyty pojazd i czy nie został wykorzystany w celu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

-/podinspektor Małgorzata Gorzelak, KMP w Jel. Górze/-

7 KOMENTARZE

  1. Faktycznie gdy czyta się artykuł odnośni się wrażenie , że ktoś podszywa się pod policjantów .? Niestety artykuł nie odnosi się do stanu faktycznego, ale to już sprawa dla innych organów .
    Może tak panowie policjanci z drogówki zainteresują się zielonym Audi z ul. Stachowicza z Wlenia gdzie kierowca jeździ bez prawo jazdy codziennie !!!!!!! Znany wleński osobnik pseudo „Big” R…k ?????? Stanie w Nielestnie przy DPS nie przynosi tak oczekiwanych rezultatów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here