Katował partnerkę w ciąży. Kopnięciem w brzuch spowodował poronienie

9
3985

Kopał i uderzał po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił oraz kopał w brzuch, również w okresie, kiedy kobieta była brzemienna. Kopnięciem brzuch spowodował przerwanie nie krótszej niż 16 tygodniowej ciąży.

 

21 sierpnia 2020 roku Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim skierował do Sądu skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem wobec ciężarnej kobiety, skutkiem czego doszło do poronienia ciąży.

W wyniku czynności procesowych, w tym sekcji szczątków płodu ludzkiego będących konsekwencją zawiadomienia o poronieniu kobiety ciężarnej wobec, której stosowana była przemoc zatrzymano Sylwestra C., któremu prokurator postawił zarzut, że w okresie od lipca 2018 r. do 17 sierpnia 2020 r., w Lwówku Śląskim, Granicach oraz na terenie Republiki Niderlandów, znęcał się fizycznie i psychicznie, nad konkubiną Moniką W., w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których pokrzywdzoną wyzywał, poniżał, groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała oraz stale kontrolował, nadto wyzwiska kierował telefonicznie, a także kopał i uderzał po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił oraz kopał w brzuch, również w okresie, kiedy była brzemienna, co połączone było ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, powodując obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia i naruszeniem czynności narządu ciała trwającymi nie dłużej niż 7 dni, przy czym bliżej nieustalonego dnia w grudniu 2019 r., kopnięciem brzuch spowodował przerwanie nie krótszej niż 16 tygodniowej ciąży, bez zgody ciężarnej Moniki W., zaistnienie tego skutku przewidując i na to się godząc, tj. czynu z art. 207§2 kk i art. 157§2 kk i art. 153§1 kk w zw. z art. 11§2 kk.

Zarzucany podejrzanemu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Podejrzany w toku przesłuchania w prokuraturze nie przyznał się do zarzuconego czynu.

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował środek zapobiegawczy tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy .

 

-/ Prokuratura Okręgowa JG/-

9 KOMENTARZE

  1. W takiej sytuacji gdzie są rodzice! Że nie wiedzą co się dzieje z własną córką, A jaka z niej kobieta że nie umiała nie nagrodzonego dziecka ochronić!!!!!!!!!!!!! Pozdrowienia od Iwony.D

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here