POrozmawiajmy nie tylko o polityce

21
1002
grafika: Koalicja Obywatelska

W Sali Mieszczańskiej Ratusza w Lwówku Śląskim odbędzie się spotkanie z panią Senator i Posłami Koalicji Obywatelskiej, którego głównym tematem będzie sytuacja gospodarcza w kraju.

 

– Powód tego spotkania dla nas, dla mnie i mam nadzieję, że dla większości mieszkańców Lwówka Śląskiego i powiatu lwóweckiego jest dość oczywisty. Trzeba reagować na tę politykę, którą nam prezentuje obecnie panujący rząd. Ta drożyzna, z którą mierzymy się na każdym kroku, paliwo ponad 8 złotych za litr, do tego ceny gazu prądu, … i tendencja dalszych wzrostów cen a także problemy z zaopatrzeniem w węgiel zmuszają do reakcji. – mówi Zbigniew Grześków przewodniczący struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej, który wskazuje, iż jego zdaniem nasz rząd bardzo słabo reaguje na to, co się dzieje, o czym świadczy inflacja, która osiągnęła już 14 procent.

Pan Grześków zaznacza, iż ta słaba ocena działań rządu, to nie tylko jest jego ocena, ale także ocena zaproszonych do Lwówka Śląskiego gości, wśród których będą: Senator prof. Alicja Chybicka, Poseł Zofia Czernow, Poseł Joanna Jaśkowiak i Poseł Piotr Borys.

– Wypłaty dziś nie nadążają za podwyżkami cen. To widać. Każdy z nas to odczuwa, choćby jadąc na stację paliw zatankować samochód. Proszę sobie przypomnieć, iż rok temu paliwo kosztowało ok. 4,5 złotych za litr. – przypomina szef powiatowych struktur PO, który nie kryje, iż na każdy kroku słyszy od ludzi, że chcą więcej zarabiać, ale te podwyżki, jakie są możliwe, nie są w stanie zrekompensować wzrostu cen.

Zbigniew Grześków zwraca także uwagę, iż ta galopująca inflacja ruszyła jesienią ubiegłego roku. A sytuacja na wschodzie, wojna na Ukrainie tylko pogłębiła ten kryzys. Jego zdaniem działania rządu są w tej sytuacji nieskuteczne.

– Moim zdaniem to jest nieudolność rządzących i niewłaściwe próby reagowania na to, co się dzieje w świecie. – wskazuje przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który przypomina, iż inflacja w innych krajach unii europejskiej jest zdecydowanie mniejsza.

– Ludzie mają już dosyć. To te sprawy i problemy zdominują dyskusję podczas tego piątkowego spotkania, na które niniejszym zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu lwóweckiego. – mówi Zbigniew Grześków.

Spotkanie z parlamentarzystami odbędzie się w najbliższy piątek, 17 czerwca 2022 roku, w Sali Mieszczańskiej Ratusza w Lwówku Śląskim o godzinie 18:00.

Koalicja Obywatelska

21 KOMENTARZE

 1. Dobrze że PO nie rządzi Pan Grześków dopiero by miał dość, już porządzili wcześniej, wszystko polikwidowali, wiek emerytalny podnieśli itd. podziękował was, to co wyprawiacie ,Polskę byście sprzedali .

 2. Za PO przynajmniej chleb/paliwo było w normalnej cenie. PiSior CI da 500+ ale zapier takie podwyżki że te 500 srebników niczego Ci nie zmieni. Ale jasne ciesz się bo Kaczor Ci da. Bo Ci daje z włąsnej kieszenie morawieckiego i reszty?

 3. Ech ! i co tu komentować.
  To co robi Tusk po powrocie do polskiej polityki jest tak słabe, że nawet szkoda się nad tym pochylać.
  Po co on wogóle przyjeżdża do Lwówka.
  Przyjdzie tam jakaś Kryśka co pyszczy na fb i kilka kryśkowych towarzyszek.
  I co to da pytam ?. Nic nie da, Platforma nie ma żadnych pomysłów dla Polek i Polaków.
  Żadnych. Więc po co mam tam iść .
  Bajeczki w wykonaniu Tuska były na ostatnim spotkaniu .

 4. Ordynacja wyborcza jest przestępcza: 5% próg i te przeklęte jedynki na listach. Na kogo z listy nie zagłosujesz, to i tak wejdzie jedynka, choćby sama ni głosu nie zdobyła. To nie demokracja – to ułuda demokracji.

 5. To nasza ekipa z Lubomierza pojadą na spotkanie z radny powiatu dowódcą calego sztabu, nie odpuszczą takiej imprezy w swoim gronie.tylko tym się nie pochwalą bo się wstydzą ,dobre.

 6. Dziwią mnie te komentarze wyznawcow pisu, bo brak im merytorycznej i rzeczowej oceny rzeczywistości. Wszystko drożeje w zastraszającym tempie. Pisowcy rozdawali pieniądze przez te lata i dzisiaj Polska ma długów tyle że na ich obslugę w przyszlych latach będzie potrzebowala aż bilion zlotych. Gospodarka staje a wskaźniki gospodarcze lecą w dół, a inflacja rośnie bez żadnej kontroli ze strony rządu. Premier klamie w sprawie obligacji na ktorych zarabia miliony, ale pisowcow to nie razi – jest ok. Płacimy milionowe kary za Turoszów i Izbę dyscyplinarną. Życie staje sie koszmarem dla wszystkich obywateli nawet dla wyznawcow pisu. Lecz wyznawcy pisu wciąż ich bronią i wciąż na forach stosują kłamliwą narrację ogłupieni propagandą tvp info. Jak to wytłumaczyć???? Tego się nie wytłumaczy logicznie bo to są wyznawcy wiary pisowskiej, a nie logicznie myślący wyborcy. Oni obudzą się gdy osiągniemy dno dna!!! Ale wtedy będzie juz za późno a dlugi Polski będą spłacały nasze wnuki tak jak my splacaliśmy dlugi po Gierku aż do 2012 roku!!

 7. Do nart….
  Właśnie podzieliłeś/łaś ludzi nazywając zwolenników innej partii niż Twoja “wyznawcami nielogicznie myślącymi”. Obraziłeś tym samym. Czy to w ramach “polityki miłości”? Zarzucasz im brak logicznego myślenia i merytorycznej oceny. A co ty tu “rzeczowo” uzasadnileś?

 8. Leśne dziadki w Sejmie i Europarlamencie urządzają nam życie w tym kraju – te same twarze od 30 lat.
  Zapraszamy posłów z PO i PiS do Rębiszowa do kopalni odpadów

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here