Poniedziałkowy kac? 53- latkowi grożą 2 lata

1
1506

Policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu kierowcę, który w poniedziałkowy poranek jechał na tzw. „podwójnym gazie”. Mężczyźnie grożą teraz dwa lata więzienia.

 

Celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Podczas takich akcji lwóweccy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych przeprowadzają kontrole trzeźwości kierowców w powiecie lwóweckim.

„W poniedziałek od wczesnych godzin porannych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek” na drogach gminy Mirsk. Wśród 170 skontrolowanych 53-letni kierowca fiata miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.” – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz z KPP Lwówek Śląski.

Policjanci apelują do kierowców o to, by przed jazdą autem sprawdzili czy są trzeźwi. „W każdej komendzie także w Lwówku Śląskim znajduje się alkomat, którym można przebadać się przed wyruszeniem w podróż.” – przypomina policjantka.

Pamiętajmy, że jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here