Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

1
534
UMWD

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców, w którym do rozdania jest aż 40 mln zł. Pieniądze na dofinansowania pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a przeznaczyć będzie je można na inwestycje prorozwojowe.

 

Nabór wniosków do konkursu dla przedsiębiorców rusza 30 czerwca i potrwa do 14 lipca 2021 roku.

– To kolejny duży zastrzyk finansowy dla dolnośląskiej gospodarki, jaki udzielamy w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego, czyli systemu wsparcia regionalnych firm w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Dofinansowanie tym razem będzie można przeznaczyć nie na bieżącą działalność, ale na cele rozwojowe przedsiębiorstwa. Zachęcam do składania wniosków już od 30 czerwca – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Jako inwestycje rozwojowe należy rozumieć między innymi: zakup sprzętów, aparatur, samochodów dostawczych, czy maszyn, które są potrzebne do prowadzenia firmy, a także oprogramowania komputerowego.

– Wiele dolnośląskich firm niezwykle mocno odczuło skutki pandemii koronawirusa i nadal boryka się z problemami finansowymi. Zachęcam do udziału w konkursie, ponieważ maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych w ramach jednego projektu to nawet aż 400 tys. zł. Dokumenty składać można do połowy lipca, pozostaje więc jeszcze sporo czasu na ich solidne przygotowanie. Warto o to zadbać, ponieważ komisja konkursowa przy podejmowaniu decyzji nie będzie brała pod uwagę kolejności zgłoszeń, a wartość merytoryczną wniosków – mówi Andrzej Kredkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przedstawiciele Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej informują, że w konkursie promowane będą projekty, których dodatkowy efekt to przebranżowienie wnioskodawcy. Oznacza to rozpoczęcie prowadzenia działalności w ramach innego działu według klasyfikacji kodów PKD niż ten, na podstawie którego przedsiębiorca działa obecnie. Przykładem może być na przykład poszerzenie katalogu usług firmy o nowy rodzaj usługi/produktu, pozwalający na dywersyfikację prowadzonej działalności gospodarczej.

Wnioski w konkursie należy składać poprzez aplikację Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR dostępną na stronie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Rozstrzygnięcie nastąpi po zakończeniu procedury oceny formalnej i merytorycznej wszystkich wniosków o dofinansowanie. Orientacyjny termin ogłoszenia wyników to październik 2021 r.

-/UMWD/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here