Ponad 4 mln zł na przydomowe oczyszczalnie. Ponad 3 mln zł na sieć wodociągową

2
805

Poznaliśmy wyniki naboru w konkursie na unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową. Do 29 dolnośląskich gmin trafi łącznie ponad 92 miliony złotych.

 

– Wszystkie inwestycje w gospodarkę wodną to inwestycje w jakość naszego codziennego życia, dlatego cieszę się, że do dolnośląskich gmin trafi tak potężne wsparcie finansowe. Dodatkowo umiejętne i rozważne gospodarowanie wodą staje się koniecznością w czasach postępujących zmian klimatycznych. Dlatego będą to inwestycje ważne podwójnie – poprawią komfort życia mieszkańców i pomogą środowisku naturalnemu – mówi marszałek Cezary Przybylski.

– Bardzo się cieszę, że samorządy skorzystają z tych pieniędzy i rozwiną swoją infrastrukturę wodno-ściekową. Dlaczego to takie ważne? W wielu miejscach w naszym regionie są jeszcze obszary, gdzie brakuje kanalizacji lub oczyszczalni ścieków. Dlatego jestem przekonany, że wspólnymi siłami krok po kroku będziemy w stanie redukować braki infrastrukturalne – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.

Wsparcie obejmie do 100 % kosztów inwestycji, a limit dofinansowania dla poszczególnych gmin wynosi maksymalnie 5 milionów złotych.

Na liście rankingowej znalazły się dwie gminy i dwie ważne dla mieszkańców inwestycje.

  • Gmina Lubomierz: “Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wiejskim w Gminie Lubomierz i budowa z przebudową odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Oleszna Podgórska” – 4 113 120 zł
  • Gmina Wleń: Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Strzyżowiec – 3 480 831 zł

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here