Ponad 2 tysiące dzików do odstrzału. Jest decyzja

8
1737
boar dzik
zdjęcie poglądowe (pixabay)

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski wydał rozporządzenie, w którym nakazuje odstrzał do końca 2022 roku ponad 2 tysięcy dzików.

 

 

Rozporządzenie ws. odstrzału sanitarnego dzików

„Nakazuje się odstrzał sanitarny dzików na obszarach określonych w załączniku do rozporządzenia, w tym nakazuje się dzierżawcom lub zarządcom obwodów łowieckich odstrzał sanitarny dzików w liczbie określonej w załączniku do rozporządzenia, w terminie do dnia 31 grudnia 2022 r.” – czytamy w rozporządzeniu z wojewody dolnośląskiego z 15 września 2022 roku.

Ile dzików zostanie odstrzelonych?

Łącznie do końca roku odstrzelonych na terenie województwa dolnośląskiego ma zostać 2.362 sztuki dzików, w tym 144 przez bolesławieckich obwodach łowieckich, 200 w złotoryjskich obwodach łowieckich, 127 sztuk w zgorzeleckich obwodach łowieckich i 90 w lubańskich obwodach. W rozporządzeniu tym nie pojawiają się lwóweckie obwody łowieckie.

 

Kiedy rozpocznie się odstrzał?

„Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie powiatów województwa dolnośląskiego i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.” – wskazuje wojewoda.

8 KOMENTARZE

  1. W mojej okolicy jest już chyba więcej dzików niż mieszkańców.Wieczorem strach wyjść z posesji.W dzień strach i dziecko wypuścić samo.Nikt nie kwapi się zmniejszyć ich populacji,bo wszyscy boją się ujadających ekoterrorystów.Przyjdzie chyba czas,że sami mieszkańcy pójdą na nie z dzidami.

  2. To człowiek jest przyczyną tego stanu rzeczy zwierzętom zabieramy ich dom zaburzamy życie zwierzętom to polityczne mafie są odpowiedzialne i ich należy odszczelic co najmniej o 50%

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here