Kierująca z zakazem, narkotykami i prawdopodobnie pod ich wpływem

14
2087

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może mieszkance powiatu lwóweckiego podejrzewanej o kierowanie pojazdem wbrew zakazowi, a także o posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że wsiadła ona za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej, w trakcie której podała dane inne osoby. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kierująca za popełnione czyny odpowie przed sądem.

 

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letnią mieszkankę powiatu lwóweckiego podejrzewaną między innymi o posiadanie narkotyków i kierowanie wbrew zakazowi sądowemu.

19 lipca 2020 roku, około godziny 3.50 policjanci na ulicy Wincentego Pola w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki VW, którego kierująca na ich widok gwałtownie zwolniła. Jej zachowanie wskazywało, że mogła ona kierować będąc pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka.

Policjanci zatrzymali kierującą do kontroli drogowej, w trakcie której podała ona dane innej osoby. Podczas czynności dziwnie się zachowywała. Przyznała się, że często zażywa metamfetaminę. W związku z podejrzeniem, że mogła kierować pojazdem będąc pod wpływem narkotyków pobrano jej krew do badań. Ponadto kobieta kierowała pojazdem wbrew zakazowi sądowemu, w aucie posiadała amfetaminę oraz rewolwer gazowy, na który wymagane jest pozwolenie.

36-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem wbrew zakazowi za co grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli badania potwierdzą, że kierowała autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie ona również za to przestępstwo.

 

podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra

14 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here