Pomóżmy Kamilowi stanąć na nogi

0
926

Biegli i jechali na rowerach. Łącznie pokonali 1.700 kilometrów. Wszystko dla Kamila, żeby dać mu siłę, żeby pokazać, że w walce o zdrowie, o powrót do pełnej sprawności nie jest sam, ale głównie po to, żeby nie dać nam o nim zapomnieć i ponownie zwrócić się do wszystkich z apelem o finansowe wsparcie rehabilitacji poszkodowanego w wypadku mieszkańca gminy Lwówek Śląski.

Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia trwały kilka tygodni. Pomysł był nietuzinkowy: przebiec i przejechać na rowerach z miejsca wypadku, czyli Kraszowic koło Świdnicy do domu Kamila w Skorzynicach koło Lwówka Śląskiego. W akcję włączyła się spora grupa pasjonatów. Inicjatywę wsparły lokalne firmy i instytucje. W niedzielę, 25 października przed godziną 4 rano z Lwówka Śląskiego do Kraszowic wyjechała kolumna samochodów. Na miejsce dotarli przed godziną siódmą i po krótkiej rozgrzewce wyruszyli na trasę.

Rowerzyści pojechali w peletonie, natomiast biegacze biegli w sztafecie zmieniając się, co kilka, kilkanaście kilometrów. Ostatni odcinek biegacze pokonali wspólnie. Razem wbiegli na posesję, przed domem Kamila, gdzie na ręce jego małżonki przekazali pamiątkową koszulkę z biegu.

Niestety obowiązujące obostrzenia nie pozwoliły na organizację planowanego wcześniej wielkiego powitania na mecie. Wysiłek uczestnikom wydarzenia osłodził tort, którym Pani Dominika poczęstowała przyjaciół.

Dla Ciebie Kamilu, 13 osób przebiegło łącznie 150 km i przejechaliśmy rowerami 155 km x 10 osób = 1.550 km. Łącznie sztafeta pokonała 1.700 km.” – mówi podsumowując wydarzenie Pan Jan Paraniak współorganizator akcji, który zwraca się do wszystkich z gorącym apelem:

„Prosimy o wpłacanie na rzecz jego środków finansowych, żeby chłopak mógł wrócić do zdrowia pełni życia.”

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które wsparły akcję:

My, biegacze i rowerzyści dziękujemy za fizyczne i duchowe wsparcie:

Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Lwówku Śląskim; Nadleśnictwu Lwówek Śląski; Komendzie Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim;

Ponadto ogromne podziękowania dla:

Barber Shop u Pawła w Lwówku Śląskim; Czerwony Rak – Restauracja Rakowice Wielkie; DROMOSTOR POLSKA; Fryzjerstwo męskie KAMIL Lwówek Śląski; GraMa Gracjan Heba Lwówek Śląski; Igorex Nestorowicz i Spółka Jawna Lwówek Śląski; Intermache Tusten Lwówek Śląski; Jerzy Horbacz Piekarnia Gryfów Śląski; K&M Champion Rafał Wawrzynowicz Lwówek Śląski; Media Sport Gulbin Jelenia Góra; Nowy Ląd sp. z.o.o. Kopalnia Gipsu i Anhydrytu w Niwnicach; Przedsiębiorstwo ART Płakowice sp. z.o.o.; Pink.dot Studio Tatuażu Lwówek Śląski; Rzeźbiarstwo Jan Szeremeta Mojesz ; Skład budowlany ARKADIA BIS MTG sp. z.o.o. Lwówek Śląski; SPEEDBUS Mojesz; Transport Ciężarowy Mrozik Tomasz Mojesz; Zakłady Mięsne Niebieszczańscy Proszówka;

Jako opiekunowi medialnemu, ogromne podziękowania dla Lwówecki.info, Panu Markowi Dral, za wsparcie i towarzyszenie nam podczas realizacji całego przedsięwzięcia “Sztafeta dla Kamila”.

Dziękujemy również wszystkim, których nie wymieniliśmy tutaj, a przyczynili się do wsparcia “Sztafety dla Kamila“.

Codzienna rehabilitacja przynosi niesamowite efekty, jednak jej koszty przekraczają kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, dlatego na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka funduszy. Pomóżmy młodemu chłopakowi stanąć na nogi!

WPŁAĆ TERAZ

 


Kamil potrzebuje naszej pomocy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here