Pomogli ująć pijanego kierowcę

3
1107

Kierujący Oplem mężczyzna na widok patrolu zatrzymał się, zaczął cofać, po czym kierowca błyskawicznie opuścił pojazd i zajął się szukaniem „czegoś” w aucie. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy straży miejskiej.

 

 

Do zdarzenia doszło przed godziną 22.00, w środę 21 czerwca 2023 r. w Lwówku Śląskim przy ulicy Kościelnej. Jak relacjonują strażnicy miejscy zachowanie kierującego Oplem wzbudziło ich podejrzenia.

„Kierowca prowadzący pojazd osobowy marki Opel, na widok nadjeżdżającego radiowozu Straży Miejskiej zaczął wykonywać dziwne manewry. Jadący Opel do przodu, nagle szybko się zatrzymał, zaczął cofać, a sam kierowca błyskawicznie opuścił pojazd i zajął się szukaniem „czegoś” w aucie.” – wyjaśniają strażnicy miejscy, którzy postanowili porozmawiać z kierowcą.

 

 

„Po krótkiej rozmowie z kierującym okazało się, że od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Na miejsce wezwano Policję, a po wykonaniu badań na zawartość alkoholu w organizmie podejrzenia okazały się zasadne. Kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. W związku z popełnieniem przestępstwa z art. 178a kk dalsze czynności wobec obcokrajowca przejęła i prowadzi Policja w Lwówku Śląskim.” – dodają funkcjonariusze.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here