Strona główna Aktualności Instytucje Polski Ład to historyczna podwyżka podatków

Polski Ład to historyczna podwyżka podatków

6
570

Prezentując projekt Polskiego Ładu minister finansów Tadeusz Kościński powiedział, że ten program to historyczna obniżka podatków. Według wyliczeń Lewiatana jest dokładnie odwrotnie – Polski Ład to historyczna podwyżka podatków!

 

KONFEDERACJA LEWIATAN to najbardziej wpływowa polska organizacja biznesowa, reprezentująca interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Skupia ponad 4.100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób.

Zgodnie z wyliczeniami ekspertów Lewiatana stracą niemal wszyscy, np. w przypadku karty podatkowej zmiana obciążeń może sięgnąć nawet 97%, a przy podatku liniowym jest to wzrost o ponad 40%.

Polski Ład jest prezentowany przez rząd jako projekt, który dzięki podwyższeniu kwoty wolnej od podatku oraz progu skali podatkowej sprawi, że daniny płacone państwu staną się niższe. Nic bardziej mylnego. Eksperci Lewiatan przeanalizowali propozycje rządu, w niektórych przypadkach obciążenia na rzecz państwa wzrosną o nawet 97% procent. Kolejny problem to dodatkowe komplikowanie i tak niejasnego systemu podatkowego – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Poniżej prezentujemy precyzyjne wyliczenia dla różnych form opodatkowania (karta podatkowa, podatek liniowy, ryczałt, umowa o pracę, skala podatkowa) opracowane i opublikowane przez Konfederację Lewiatan.

opracowanie i źródło tabeli: Lewiatan
opracowanie i źródło tabeli: Lewiatan

 

opracowanie i źródło tabeli: Lewiatan
opracowanie i źródło tabeli: Lewiatan
opracowanie i źródło tabeli: Lewiatan

 

 

6 KOMENTARZE

  1. Pozostaje przekształcić się w sp. z o.o. co wiele firm już robi. Oczywiście najbardziej po d..e dostaną najmniej wyedukowani na JDG którzy zostaną przy tej formie działalności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here