Policyjny pościg zakończony zatrzymaniami

31
8410
fot. Policja Lwówek Śląski

26 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim prowadzili pościg za sprawcą zdarzenia drogowego, niezbędne było wykorzystanie broni służbowej celem oddania strzału ostrzegawczego oraz pojazdu służbowego, by zatrzymać pojazd. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali dwie osoby.

 

W dniu wczorajszym tj. 26 sierpnia 2020 roku do Komisariatu Policji stawił się mężczyzna, który poinformował, że nieznany mu kierujący samochodem Ford Mondeo doprowadził do zdarzenia drogowego, uszkadzając zgłaszającemu pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. Na nagraniu z wideorejestratora funkcjonariusze rozpoznali znanego im Tomasza J. oraz jego partnerkę Magdalenę S.

W związku z otrzymaną informacją od Komendanta Straży Miejskiej w Lubomierzu, policjanci udali się naprzeciw poruszającemu się pojazdowi. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak do zatrzymania się. Mimo to pojazd kontynuował ucieczkę. W trakcie pościgu z pojazdu wyskoczył mężczyzna, za którym policjanci kontynuowali pościg pieszy. Celem uniknięcia odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na swoje życie i zdrowie został oddany strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku. Tomasz S. został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Ponadto jednocześnie kontynuowany był pościg za kobietą, która w dalszym ciągu uciekała pojazdem Ford Mondeo. Kierująca poruszała się bardzo agresywnie, jechała całą szerokością drogi i stwarzała realne zagrożenie dla postronnych użytkowników ruchu drogowego. W miejscowości Lubomierz wykorzystując pojazd służbowy Magdalena S., kierująca pojazdem Ford Mondeo została zatrzymana.

Obie osoby zostały przebadane na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym.

W zatrzymanym pojeździe policjanci ujawnili szereg niebezpiecznych narzędzi oraz elektronarzędzia, które mogą pochodzić z czynów przestępczych.

W dniu dzisiejszym będą kontynuowane czynności z wyżej wymienionymi osobami.

 

-/autor: sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-Nie zatrzymał się do kontroli. Padł strzał

Areszt tymczasowy dla mężczyzny, który zmusił policjantkę do zaniechania czynności służbowej

31 KOMENTARZE

 1. Skoro z pojazdu wyskoczył mężczyzna, za którym kontynuowali policjanci pościg, to domniemam, że uciekał.
  Żaden przypadek użycia broni palnej nie zezwala na jej użycie, czy też jak jest napisane na jej wykorzystanie.

 2. Do Ono weź se koło i jeb…….ij się w czoło bardzo dobrze że oddali strzał tak powinno być jak masz czyste sumienie nie uciekasz a i Ty pewnie non stop kradniesz, ćpasz , jeżdzisz po pijaku itd skoro jesteś takim obrońcom przestępcy.

 3. Bardzo dobrze! Powinni zawsze tak interweniowac zeby te cpuny i zlodzieje z lubomierza, gryfowa i innych wioch srali po gaciach jak bedą chcieli cos ukrasc albo zdemolowac. Brawo dla policjantów!

 4. Czy to nie gosc ktory z pol roku temu nie byl poszukiwany do odbycia kary 3 lat ? I policja go wypuszcza ? Nic z tego nie rozumiem.W takim razie niech teraz znow go wypuszcza i niech naj…e policjantow 🙂 Widac ze sady go wypuszczaja 🙂

  • Funkcjonariuszu, jeśli jesteś tak oblatany w ŚPB, powinieneś wiedzieć, że nawet ustawa z dnia 24.05.2013 roku nie reguluje wykorzystania broni w przypadku, gdy ktoś ucieka.
   A zapis, że “…Celem uniknięcia odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na swoje życie i zdrowie został oddany strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku…”, chyba mówi sam za siebie.
   Cos tu śmierdzi i to na odległość.
   Jak dla. Mnie brak podstawowej wiedzy o użyciu czy też wykorzystaniu broni służbowej.

 5. Brawo dla Policji za odwagę .
  Tak trzymać, teraz cała tylko Prokuratura powinna zastosować tymczasowy areszt i osoby zatrzymane powinny znaleść się w areszcie śledczym .

 6. No właśnie idzie siedzieć wychodzi po paru latach potem znów idzie siedzieć na parę miesięcy i znów wychodzi … I w kółko. Nie ma dla takich miejsca w społeczeństwie. W głowie tylko ćpanie kombinowanie co tu zajebac aby przetrwać i do tego jeszcze ‘dziewczyna’

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here