Ku przestrodze! Pijany kierowca i śmiertelny wypadek

7
3930
fot.: OSP Gromadka

W środę 29 kwietnia kilkanaście minut przed godziną 7 rano na drodze powiatowej pomiędzy Chocianowem, a Nową Kuźnią doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Wstępne ustąpienia policjantów wskazują, że 32-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z seatem kierowanym przez 62-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, który zginął na miejscu” – informuje portal Chocianów.com.pl

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności opisywanego zdarzenia. Już teraz wiadomo, że kierowca citroena był pod wpływem alkoholu. Informację potwierdza portalowi Istotne.pl sierż. szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, który mówi:

–  Badanie stanu trzeźwości 32-letniego kierowcy citroena wykazało 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna pod nadzorem policjantów został przewieziony do szpitala w związku z doznanym w zdarzeniu obrażeniami – wyjaśnia rzecznik policji.

fot.: OSP Gromadka

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które wsiadły za kółko pod wpływem. Często zdarza się tak, iż kierowca spożywał alkohol w towarzystwie, które nie zareagowało na to, iż ten wsiada do auta i odjeżdża. Dziś mamy kolejny przykład, iż skutki jazdy pod wpływem są tragiczne. Życia nikt już człowiekowi nie przywróci.

7 KOMENTARZE

  1. nic nie zwróci życia temu który niewinnie zginął:((((( Na miejscu rodziny zmarłego wytoczyłabym proces sprawcy i niechby do końca życia żył o chlebie i wodzie i płacił potężne odszkodowanie- nie ma usprawiedliwienia dla ZABÓJCY- bo tylko tak można nazwać pijanego kierowcę! I od razu odpowiadam tym, co będą bronić pijaka: tak: pijany kierowca to ZABÓJCA! Mam prawo jazdy i przez 35 lat nie dotykałam kierownicy po alkoholu. I nikt mnie nie przekona, że “to się może zdarzyć każdemu” Pijak za kierownicą to MORDERCA i ten ma szczęście, że nie ofiara to nikt z mojej rodziny bo MORDERCA do końca życia musiałby mieć oczy dookoła głowy……..

  2. W wielu przypadkach samodzielna walka z ubezpieczycielem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. A co my wiemy o postępowaniu przygotowawczym- postępowaniu karnym? Nadzór prawnika, specjalistów jest tutaj niezbędny. Rodzina zostaje bez środków do życia, dostępu do rachunków bankowych i innych rzeczy. Należy mieć świadomość, że ubezpieczyciel nie powie Ci jakie roszczenia są Ci należne, ponadto nie wskaże również sposobu przygotowania i opracowania dokumentacji tak, żeby uzasadnić poszczególne roszczenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here