Policyjny pościg za kierowcą, który miał wiele na sumieniu…

0
1823

Policjanci z Lubania w pościgu zatrzymali podejrzanego między innymi o kradzież pojazdu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód, gdzie wewnątrz ujawnili narkotyki oraz broń. Mieszkaniec powiatu lubańskiego usłyszał już zarzuty między innymi niezatrzymania się do kontroli drogowej, usiłowania kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów, posiadania narkotyków jak i broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, podczas patrolu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego VW Golfem. Jednak młody mężczyzna, widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Trwał on kilkanaście minut i zakończył się na obrzeżach Lubania. Tam mężczyzna zjechał do przydrożnego rowu, porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Bezskutecznie, ponieważ został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 23- latek. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło, że posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Jednak to nie wszystko, pojazd, którym się poruszał został skradziony na terenie powiatu zgorzeleckiego pod koniec września br. W samochodzie policjanci ujawnili 10 tabletek ecstasy oraz dwie jednostki broni gazowej, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Uwadze policjantów nie umknęły też inne przedmioty, takie jak kastet, kominiarki oraz komplety tablic rejestracyjnych.

Z uwagi na dziwne, wręcz nieracjonalne zachowanie 23- latka, poddano go badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań, które będą dowodem w sprawie. W ramach prowadzonego postępowania funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie usiłowania włamań i kradzieży do dwóch pojazdów marki Audi A3.

Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

asp. szt. Monika Kaleta KPP w Lubaniu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here