Policyjny pościg za 27- latkiem pod wpływem narkotyków

0
1927
fot. Lwówecki.info

Policjanci z Gryfowa Śląskiego po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Po pościgu, który zakończył się powiecie lubańskim funkcjonariusze zatrzymali 27- latka z gminy Leśna. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających, a pojazd którym się poruszał miał przełożone tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim podczas nocnego patrolu miejscowości Mirsk zauważyli samochód osobowy, który na ich widok znacząco przyspieszył. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania kierowcy. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę początkowo drogą asfaltową, a następnie drogą gruntową. Podczas pościgu VW Passat został uszkodzony, co uniemożliwiło dalszą jazdę uciekającemu.

Policjanci zatrzymali kierującego 27- letniego mieszkańca gminy Leśna oraz pasażera 27- letniego mieszkańca gminy Mirsk. Jak się okazało powodem ucieczki był fakt, iż kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy co potwierdziło urządzenie testujące, a pojazd którym uciekali 27- latkowie miał przełożone tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

Za popełnione czyny kierującemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here