Policyjny pies doprowadził do złodzieja

3
3008

Mundurowi zatrzymali złodzieja, który z kradzieży zrobił sobie stałe źródło dochodów. Głównie kradł elementy aluminiowe z terenu placu magazynowego mieszczącego się w Olszynie. 40-latek wpadła kilka godzin po kradzieży, gdy policyjny pies KARMEL doprowadził swojego przewodnika do podejrzanego. Mężczyzna łącznie usłyszał 13 zarzutów kradzieży mienia za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 3 stycznia br. otrzymał zgłoszenie o kradzieży mienia z placu magazynowego firmy mieszczącej się w Olszynie. Na miejsce natychmiast została zadysponowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz Przewodnik Psa Służbowego Wydziału Prewencji lubańskiej jednostki Policji.

Podczas, gdy mundurowi wykonywali wszystkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, przewodnik wraz ze swoim czworonożnym partnerem przystąpili do sprawdzenia terenu. KARMEL, bo o nim mowa, natychmiast podjął trop prowadząc swojego przewodnika do budynku gospodarczego, za którym znajdowały się skradzione elementy takie jak druty miedziane i kątowniki. Czworonóg kontynuował swoją pracę idąc dalej i prowadząc policjanta do drzwi złodzieja. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki. Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi.

Podejrzany w sprawie mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów kradzieży mienia dokonywanych w krótkich odstępach czasowych z terenu placu magazynowego. Sprawcy zgodnie z przepisami za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności o czym teraz zdecyduje sąd.

-/asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here