Policjant potrącił pieszą na przejściu. Zobacz, jaki dostał mandat. WIDEO

0
2391
screenshot Istotne.pl

Kierujący policyjnym busem mężczyzna potrącił przechodzącą na zielonym świetle kobietę. Zdarzenie zostało nagrane przez przypadkowego kierowcę.

 

Zdarzenie miało miejsce miało miejsce na początku lutego tuż przed Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu. Na dworze było ciemno, wcześniej padał deszcz. Kierujący radiowozem policjant skręcał w lewo, z ulicy Parkowej w Zygmunta Augusta. To tam nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą na zielonym świetle przez przejście kobietę. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez innego kierowcę wideorejstratorem umieszczonym w pojeździe.

Sprawę nagłośniła redakcja Istotne.pl, która kilka dni temu opublikowała także nagranie. Widać na nim, jak potrącona kobieta po odbiciu się od radiowozu upada na jezdnię. Wczoraj oficer prasowa bolesławieckiej policji przekazała bolesławieckim dziennikarzom informację o konsekwencjach, jakie poniósł policjant – sprawca zdarzenia.

– W związku z zaistniałym zdarzeniem drogowym, ustalony został jego przebieg i okoliczności. Sprawcą był młody funkcjonariusz, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Osoba, która brała udział w zdarzeniu, nie odniosła żadnych obrażeń – poinformowała Istotne.pl oficer prasowa bolesławieckiej policji, asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here