Policjanci odzyskali mienie o wartości 140 tys. zł. Złodzieje w areszcie

0
3991

Za włamanie do pomieszczenia gospodarczego lokalnej firmy i kradzieży dwóch pojazdów oraz narzędzi mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Do przestępstwa doszło pod koniec kwietnia na terenie jednej z miejscowych firm, zajmującej się dbaniem o czystość i porządek w Nowogrodźcu.

Z ustaleń mundurowych wynikało, iż podejrzani włamali się do służbowego pomieszczenia gospodarczego, skąd dokonali kradzieży dwóch pojazdów oraz różnych narzędzi wykorzystywanych do codziennych prac. Działania przeprowadzone przez policjantów skutkowały zatrzymaniem 37-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego oraz 24-latka z gminy Nowogrodziec.

 

 

– Sprawdzenia różnych miejsc, między innymi nieużytkowanego terenu kopalni na terenie powiatu lwóweckiego doprowadziły do odzyskania obu pojazdów. Sprawcy przykryli swój łup gałęziami, tak aby nie został zauważony przez zbliżające się osoby. Czujne oko policjantów wypatrzyło pojazdy pochodzące przestępstwa. – wyjaśnia asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Odzyskano mienie o wartości 140 tysięcy złotych, w tym  m.in. traktor, samochód terenowy, kosy spalinowe, dmuchawy i skrzynki narzędziowe, które zostało zwrócone właścicielowi.

– Zatrzymani odpowiedzą za dokonanie kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 pozbawienia wolności. Zarzut usłyszał również paser, u którego została zabezpieczona kosa spalinowa pochodząca z przestępstwa. – dodaje policjantka, która wspomina, iż w trakcie czynności policjanci odzyskali także skuter skradziony na terenie Niemiec, którym poruszał się jeden z zatrzymanych.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here