ZDP Lwówek Śląski wyremontuje parking przy urzędzie miasta

7
1157

To kolejna inwestycja, którą na drogach wojewódzkich realizuje podległy staroście Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

 

Kilka miesięcy temu Zarząd Dróg Powiatowych za kwotę nieco ponad 100 tysięcy złotych wykonał przebudowę skrzyżowania przy urzędzie miasta w Lwówku Śląskim: – To Zarząd Dróg Powiatowych w ramach bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich wyremontował skrzyżowanie Alei Wojska Polskiego z ulicą Gryfowską przy urzędzie miasta wraz z przeorganizowaniem tego skrzyżowania, czyli zmianą organizacji ruchu, która po tych kilku miesiącach pokazuje, że poprawiło się bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. – mówił nam w ubiegłym tygodniu Starosta Lwówecki, który dodawał, iż w ramach tej inwestycji położony został także nowy chodnik przy budynku magistratu.

Teraz Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął przetarg na remont chodnika vis a vis urzędu miasta. Było to możliwe dzięki porozumieniu pomiędzy Powiatem Lwóweckim a Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich, którymi zajmuje się teraz Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim. Proces inwestycyjny dalej zostaje po stronie władz województwa, ale dzięki temu porozumieniu Powiat ma wpływ na to, co będzie z tych środków realizowane.

To Zarząd Dróg Powiatowych realizuje przetargi – tłumaczył nam w ubiegłym tygodniu Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który poinformował nas także, iż w ramach tego porozumienia podjęta została decyzja o remoncie mocno zniszczonego parkingu vis a vis urzędu miasta.

Wykonawca został już wyłoniony. Koszt inwestycji to 32 tysiące złotych – tłumaczy nam Pan Marek Makowski Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

7 KOMENTARZE

    • Jeszcze by się przydało przy pizzerii “kuźni” zrobić rondo. W tych trzech miejscach jest potrzebne, ale nasze miasto woli zrobić dwa ronda na Morcinka przez które nie da się przejechać nie wjeżdżając przy tym na wyspę. Długo się z tym noszę i chyba w końcu zgłoszę ten absurd do tvn turbo. Przydałby się również generalny remont ulic Partyzantów oraz Jana Pawła II, stan nawierzchni na tych ulicach jest tragiczny i nikt się tym nie interesuje. Proponuję również zainwestować w lustra na przeciw wyjazdu z Polo market oraz na skrzyżowaniu przy straży pożarnej, gdzie jadąc od strony Inter marche nie widać absolutnie nic z prawej strony. Znając jednak zaangażowanie naszych włodarzy w takie przedsięwzięcia musiałoby wydarzyć się tam kilka wypadków zanim coś zostałoby ustalone. Swoją drogą parking robicie ale przejście dla pieszych obok parkingu to jakiś żart i strach tamtędy przejść, wcześniej było to lepiej rozwiązane, po za tym auta jadące tamtą drogą nic robią sobie z 40tki która tam obowiązuje, można by na tym odcinku położyć progi zwalniające, jeden obok wyżej wspomnianych pasów, drugi w okolicach zjazdu na ogólniak. Pozdrawiam

  1. Mam pytanie… czy ten kawałek chodnika od mostku do parkingu też będzie wreszcie udostępniony dla pieszych?? Obecnie idąc obok parkingu, do pasów, trzeba iść ulicą, bo po tym tłuczniu nogi można powykręcać, a co ma zrobić kobieta z wózkiem?? Powyższe zdjęcie własnie to pokazuje….

  2. W Lwówku to dużo można wymieniać takich perełek-absurdów.
    Np.ta blokada zrobiona na ulicy Traugutta,nie można przejechać samochodem bo budynek starej słodowni może się zawalić ale ludzie 10m obok mogą mieszkać? I teren za tą barykadą niby jest monitorowany,po co? Dla mandatu?

  3. Swoich nie mogą wyremontować a się biorą za wojewódzkie. Nie mówiąc o bieżącym utrzymaniu. Dziury. Zakrzaczenia, że znaków nie widać. Żenada. Weźcie się naprawdę do roboty. A parking to zróbcie koło Starostwa bo wstyd!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here