Policjanci kontrolują miejsca, w których grupuje się młodzież

4
1191

Połowa Ferii 2023 za nami. Dzielnicowi z powiatu lwóweckiego kontrolują miejsca, w których grupuje się młodzież i może być zagrożona demoralizacją, w tym punkty sprzedaży alkoholi czy wyrobów tytoniowych. Kontrolowane są także miejsca niebezpieczne jak zbiorniki wodne, gdzie może dochodzić do wypadków. Odwiedzamy półkolonie, na których rozmawiamy z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie i prezentujemy zawód Policjanta.

 

 

Półmetek Ferii 2023 za nami. Dzielnicowi prowadzą wzmożone kontrole w miejscach, gdzie grupuje się młodzież, w związku z możliwym zagrożeniem demoralizacją. Policjanci sprawdzają w tym okresie między innymi miejsca sprzedaży alkoholu lub wyrobów tytoniowych, by nie doszło do ich sprzedaży dla osób niepełnoletnich. Kontrolowane są również miejsca, które mogą stanowić zagrożenie dla młodzieży. Szczególnie mowa o miejscach położonych nad zbiornikami wodnymi. Aura na zewnątrz na zmianę powoduje zamarzanie i roztapianie się powłoki lodowej. Nawet w przypadku silnego mrozu, który utrzymuje się jedynie przez kilka dni, tafla lodu nie jest na tyle wytrzymała, by można było po niej chodzić. Odwiedzane są również półkolonie, na których rozmawiamy z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie. Tam też młodzi ludzie dowiadują się o specyfice pracy Policjanta, o tym jak być bezpiecznym podczas ferii, ale również jak być bezpiecznym w sieci.

W trakcie patroli kontrolowane są również miejsca, gdzie przebywać mogą osoby bezdomne. Sprawdzamy, czy osoby te nie przebywają w warunkach zagrażających ich życiu. Jeśli znają Państwo miejsca, gdzie takie osoby przebywają i mogą potrzebować pomocy, można zgłosić to dzielnicowemu lub do lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

4 KOMENTARZE

  1. Zapraszamy do Mojesza na przystanek .Pod latarnia zawsze najciemniej .Od zawsze jedna rodzina przekazuje kolejnemu pokoleniu złe wzorce i są z nimi problemy .Dzieci mają dzieci i pałeczka przekazana .

  2. Zapraszamy w szczególności na garaże za żabką i kwiaciarnią w Mirsku, tam można zaobserwować codziennie od dawien dawna zdemoralizowaną patologię społeczną często niepełnoletnią zażywającą alkohol i narkotyki oraz niszczącą mienie miejskie jak i ludzi posiadających garaże

  3. Niech policja zajmie się jednym bezdomnym co codziennie błonka się za Murami baszty lubańskiej a czasem ogrzewa się na CPN Orlen koło netto. Mówią na niego szczur czy szczurek jakoś tak

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here