Nowe przypadki zakażenia w powiecie lwóweckim

13
3930

Z wieczornych informacji Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 1461 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Stan na 28.04.2020 r. godz. 17:30.
Liczba zgonów: 44.
Liczba osób, które wyzdrowiały: 146.
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4904,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1023,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 329.

 

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż łącznie od początku epidemii liczba zakażonych koronawirusem wynosi 12.415 Wśród zakażonych przybyło 39 osób z województwa dolnośląskiego. W kraju łącznie od początku epidemii zmarło 606 osób.

 

Z najnowszych informacji przekazanych dziś rano przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż w przypadku osób objętych kwarantanną, nadzorem, czy hospitalizacją. Na terenie naszego powiatu nic się nie zmieniło. Osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 35 osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 53.

Izolacji poddanych jest 22 osób a 4 są hospitalizowane.

Nieznacznie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną po przekroczeniu granicy i wynosi 294 (+44) osoby.

Po wczorajszej stabilizacji, dziś znów mamy wzrost liczby zachorowań. Licząc od początku epidemii pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa otrzymało już 30 mieszkańców powiatu lwóweckiego. Nowe potwierdzone przypadki, to jeden w gminie Lwówek Śląski, jeden w gminie Mirsk i jeden w gminie Wleń.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała),
trzy na terenie gminy Mirsk,
pięć na terenie gminy Lubomierz,
osiem na terenie gminy Wleń,
trzynaście przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

13 KOMENTARZE

  1. Uważam,że liczba zakażonych wynika też z pracy policji i straży miejskiej w Lubomierzu i pewnie we Wleniu nie widać na ulicy kontrolujących a młodzi mieszkańcy robią co chcą gromadzą się maseczki noszą pod brodą itp czas zwiększyć kontrole

  2. Zgadzam się z Adalbeetusem. W Mirsku to samo. Coraz więcej ludzi chodzi bez maseczek albo maja je na brodzie. Młodzież chodzi grupami, siedzą po kilka osób, oczywiście większość bez masek i mają wszystkich gdzieś. Brak dystansu w sklepach. Pełen luz.

  3. Pandemia się szerzy a w sklepach ludzie z nosa i na wierzchu z maską pod brodą lub bez. Ludzie upamietajcie się co robicie. Bo my sprzedawcy jesteśmy już naprawdę zmęczeni. Jak się zwróci uwagę to jest obraza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here