Policjanci kamieniem wybili szybę w samochodzie

2
3409

Policjanci zostali zadysponowani na parking jednego z marketów, gdzie w samochodzie siedział 68- letni mężczyzna i natychmiast przystąpili do działania.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zostali powiadomieni, że na jednym z przysklepowym parkingów w pojeździe zaparkowanym w pełnym słońcu znajduje się mężczyzna, który od pewnego czasu się nie rusza.

Po przybyciu na miejsce mundurowi widząc brak reakcji na jakiekolwiek bodźce oraz dostrzegając żółtą opaskę z napisem „Diabetic” w związku z realnym zagrożeniem życia podjęli decyzje o wybiciu szyby tylnej, aby móc otworzyć pojazd w celu udzielenia niezbędnej pomocy medycznej. – relacjonuje młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

Mężczyzna oddychał, jednak nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Na miejsce zadysponowano pogotowie. Po zaopatrzeniu i wyrównaniu poziomu cukru mężczyzna sukcesywnie dochodził do siebie. 68-letek twierdził, iż przebywał w aucie od godziny ok. 12 i nie pamięta dalszych okoliczności, w których się znalazł. Mężczyzna po konsultacji medycznej wrócił do miejsca zamieszkania.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie. Empatyczna i właściwa reakcja osoby zgłaszającej oraz szybkie działania mundurowych to postępowanie godne do naśladowania. – dodaje policjantka.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here