Strażacy z Lwówka Śląskiego będą mieli nowy samochód ratowniczo- gaśniczy

0
672

Rozstrzygnięty został przetarg na dostawę ciężkich samochodów ratowniczo- gaśniczych. Jeden z 36 ciężkich samochodów trafi do KP PSP w Lwówku Śląskim.

 

 

Śląska Komenda Wojewódzka PSP rozstrzygnęła przetarg na dostawę ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych realizowany w ramach projektu DROGI-V. Informację podał wczoraj portal remiza.com.pl.

Przedmiotem postępowania przetargowego była dostawa 36 ciężkich samochodów ratowniczo- gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego w standardzie pierwszowyjazdowym. Zamawiający wymagał podwozia z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 235 kW, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję i wyposażona w zbiornik wody o pojemności 4000-5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, zestaw sanitarny, autopompę A32/8-3/40, linię szybkiego natarcia, działko wodno- pianowe, agregat prądotwórczy i maszt oświetleniowy.

Samochody mają także posiadać dodatkowe wyposażenie, jak między innymi: sprzęt OUO z zapasowymi butlami, motopompy, pompy, wentylator oddymiający, armaturę wodno-pianową, zestaw ratownictwa drogowego, sprzęt burzący, zestaw ratownictwa medycznego, sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności, sorbenty i neutralizatory, podręczny sprzęt gaśniczy, pilarki, drabiny, skokochron, linki itp.

 

 

W wyniku postępowania przetargowego komisja za najkorzystniejsze uznała oferty złożone przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne BOCAR, które zrealizowanie całego zamówienia wyceniła na ponad 67 mln zł brutto, co daje ponad 1,8 mln zł za jeden wóz.

Nowe pojazdy do jednostek mają być dostarczone do 23 czerwca 2023 roku.

Wśród odbiorców znalazły się dwie komendy z naszego regionu i są to Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here