Policja zatrzymała trzech nietrzeźwych rowerzystów

0
879

Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pogoda zdecydowanie sprzyja miłośnikom jednośladów. Jednak nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad pod wpływem alkoholu, dochodzi do naruszenia obowiązujących przepisów. Lwóweccy policjanci przypominają co grozi pijanym rowerzystom.

 

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów rowerzysta, który został zatrzymany przez policjanta podczas jazdy w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości od 300 do 500 zł. Z kolei jeśli rowerzysta był w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Wczoraj dzielnicowy podczas patrolu terenu wiejskiego, w miejscowości Włodzice Wielkie zatrzymał trzech nietrzeźwych rowerzystów. Przed godziną 18:00 27- latek poruszający się na rowerze wydmuchał 0,5 promila alkoholu. 20 minut później policjanci zatrzymali do kontroli 39- letniego rowerzystę, którego wynik badania wskazał 2 promile w wydychanym powietrzu. Chwilę później policjanci przejeżdżając przez miejscowości ujawnili kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna wydmuchał 1,4 promila alkoholu.

Pamiętajmy, pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here