Policja zatrzymała podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i posiadanie broni

0
3217

Na 3 miesiące trafił do aresztu 28-latek zatrzymany przez bolesławieckich policjantów, mężczyzna odpowie za wytwarzanie i posiadanie środków odurzających, posiadanie broni i posłużenie się fałszywym dokumentem. Podejrzany to recydywista, za popełnione czyny może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 28-letniego obywatela Czech podejrzanego o przestępstwa narkotykowe, przeciwko mieniu oraz posiadanie broni i posłużenie się podrobionym dokumentem.

Mundurowi podczas przeszukania garażu wynajętego na terenie gminy Nowogrodziec przez 28-latka znaleźli 1000 porcji handlowych narkotyków w postaci metamfetaminy i marihuany oraz różne przedmioty i środki mogące posłużyć do wytworzenia substancji psychoaktywnych. Ponadto policjanci zabezpieczyli broń wraz z amunicją, dokumenty, drukarki i laminatory.

W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu 28–latka i dokonali jego zatrzymania. Mężczyzna w pojeździe, którym się poruszał posiadał marihuanę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez podejrzanego policjanci zabezpieczyli kolejne substancje odurzające.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dwukrotnie posłużył się podrobionym dowodem osobistym zawierając umowy najmu lokali.

Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez Czechów Europejskim Nakazem Aresztowania oraz przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych, wytwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania broni bez wymaganego zezwolenia oraz posłużenia się podrobionym dokumentem.

Mężczyzna działał w powrocie do przestępstwa ponieważ był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, dlatego może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ponadto w wynajmowanym przez 28-latka garażu policjanci zabezpieczyli pojazd przywłaszczony z wypożyczalni samochodowej na terenie województwa mazowieckiego.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here