Złożyli wniosek o pozwolenie na budowę hali sportowej

6
1505
fot.: LCK Lubomierz

Kolejny ważny krok został uczyniony. Jeszcze w tym roku powinna ruszyć budowa budynku hali sportowo- widowiskowej z instalacja fotowoltaiczną w Lubomierzu.

 

 

– Otrzymaliśmy z Polskiego Ładu 10 mln 800 tys. złotych na budowę hali sportowej. Chcemy, żeby hala stanęła przy szkole podstawowej, przy orliku. Ostatnio ustalaliśmy z konserwatorem zabytków parametry hali, bo Lubomierzu nad każdym centymetrem czuwa konserwator i on musi ostatecznie wyrazić zgodę na konkretny typ hali. Mamy już zgodę, hala będzie miała dach dwuspadowy. Mamy już gotowy projekt, obecnie trwa procedura zmiany planu zagospodarowania dla tej działki. Otwarcie hali planowane jest na koniec przyszłego roku. – wyjaśniał w ubiegłym roku w rozmowie z Lwówecki.info Burmistrz Lubomierza Pan Marek Chrabąszcz.

Planowany okres realizacji 2023 – 2025. Przewidywana wartość przedsięwzięcia: 12.000.000,00 zł. Dofinansowanie z programu „Polskiego Ład” 10.800.000,00 zł

W dniu 18 stycznia do nadzoru budowlanego w Lwówku Śląskim wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę budynku hali sportowo- widowiskowej z instalacja fotowoltaiczną w Lubomierzu. Obiekt będzie się mieścił przy szkole podstawowej, tuż przy orliku.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here