Policja ściga nastolatki za udział w strajku kobiet

75
2547

Lwóweccy policjanci bardzo poważnie podchodzą do swoich obowiązków i nie patyczkują się z przestępcami, osobami, które złamały prawo. Dotyczy się to także protestujących kobiet. Te są spisywane a policjanci wysyłają wnioski o ich ukaranie do sądu.

 

Osoby, które 1 grudnia wyszły na ulice Lwówka Śląskiego w proteście przeciwko obecnej polityce rządu i sprzeciwie wobec kontrowersyjnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji będą pociągnięte do odpowiedzialności. Już podczas samego protestu mundurowi legitymowali jego uczestników:

„Policjanci dbający o bezpieczeństwo uczestników protestu, a także innych osób w tym uczestników ruchu drogowego wylegitymowali 26 osób” – wyjaśniała sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowy policji w Lwówku Śląskim.

Mundurowi przyznają także, iż wobec niektórych z uczestników protestu wystosowali wnioski o ukaranie do sądu. Jak dowiedzieliśmy się jeszcze w ubiegłym tygodniu takich wniosków sporządzonych było już pięć.

„Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wystosowali 5 wniosków o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia podczas protestu, który odbył się 1 grudnia br. w Lwówku Śląskim pod nazwą „Nigdy nie będziesz szła sama! Strajk Kobiet Lwówek Śląski”. – potwierdzała sierż. Olga Łukaszewicz.

Wśród osób, które mają się tłumaczyć jest także nastoletnia Izabela, która założyła wydarzenie na portalu społecznościowym, gdzie zachęcała do udziału w manifestacji. Młoda mieszkanka naszego powiatu została wezwana na komendę jak nam tłumaczy z art. 52 kodeksu wykroczeń, tj. za udział w zgromadzeniach.

Izabela potwierdza, iż opublikowała na portalu społecznościowym wydarzenie o manifestacji w Lwówku Śląskim, w której udział zapowiedziała urodzona w Lwówku Śląskim Marta Lempart, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Tuż po publikacji tego posta do drzwi domu nastolatki zapukali policjanci.

„Chcieli mnie przestrzec, że to jest na pewno nielegalne, że po ukończeniu 17 roku życia za strajk odpowiadam, jak osoba pełnoletnia. Mówili, że to jest nielegalne, że jak coś się wydarzy, to będzie moja odpowiedzialność. Rozmawialiśmy jak to ma wyglądać, przede wszystkim chcieli się upewnić, czy będziemy pokojowo protestować, to powiedziałam, że tak” – wspomina Izabela.

Dziewczyna zapewnia, że zastosowała się do „zaleceń” lwóweckich policjantów. „Tak, mówili, żebyśmy nie blokowali skrzyżowań – to nie blokowaliśmy. Szliśmy jednym pasem, tak jak prosili, więc do tego się dostosowałam”. – zapewnia nastolatka, która tłumaczy także, iż zgodnie z prośbami policjantów apelowała do uczestników demonstracji o zachowanie bezpiecznych odstępów oraz zasłanianie ust i nosa.

Iza przyznaje, iż zapewniła policjantów, że zrezygnuje z organizacji wydarzenia i w tej kwestii również dotrzymała słowa. Jak nam tłumaczy o przekazaniu organizacji protestu poinformowała wszystkich w poście na portalu społecznościowym. Jedyne zalecenie mundurowych, do którego dziewczyna nie dostosowała się, to rezygnacja z samego udziału w proteście.

„Fakt, że przyszłam, to do tego się nie dostosowałam, ponieważ mówili, że lepiej, żebym nie przyszła na protest, bo mogę ponieść odpowiedzialność za to, że tam byłam” – wspomina Iza.

Dziewczyna nie uległa namowom policjantów i podobnie jak kilkadziesiąt innych osób wzięła udział w grudniowym strajku organizowanym pod hasłem: „Nigdy nie będziesz szła sama! Strajk Kobiet Lwówek Śląski”. Nastolatka przyznaje, iż słyszała o tym, że podczas protestu, w jego końcowej fazie policjanci przeprowadzili wyrywkowe spisywanie uczestników, jednak jej wówczas nie spisali.

„Na proteście żaden policjant do mnie nie podszedł, więc skąd wiedzieli, nie wiem czy mnie zobaczyli. Ja z żadnym policjantem nie miałam styczności na tym proteście. Tylko spisywali mój dowód w moim domu”. – wspomina Iza, która przyznaje, iż dopiero w końcowej fazie protestu usłyszała, jak policjanci mówili z megafonów, że zgromadzenie jest nielegalne i że jest zagrożenie związane z epidemią.

Inni uczestnicy protestu z którymi rozmawialiśmy również przyznają, iż informację o nielegalnym zgromadzeniu usłyszeli dopiero w końcowej fazie protestu. Skoro zgromadzenie było nielegalne i zagrażało bezpieczeństwu, to dlaczego policjanci nie reagowali wcześniej? A może reagowali a nikt nie słyszał? My śledząc przebieg manifestacji – a przynajmniej znacznej jej części również nie pamiętamy takiego komunikatu.

Dziś nastolatka ma w ręku wezwanie do stawiennictwa na lwóweckiej komendzie. Jak mówi jest podejrzewana o popełnienie wykroczenia z art. 52 kodeksu wykroczeń, tj. udział w zgromadzeniach.

„Pierwsze co pomyślałam, nie że się przestraszyłam, tylko miałam takie, że znowu muszę gdzieś jeździć i coś załatwiać, ale byłam świadoma, że to się może tak potoczyć, bardziej mnie też interesowało czy tylko ja byłam wezwana, czy więcej osób. Słyszałam, że wszyscy którzy zostali spisani dostali wezwania. Ja tych ludzi nie znam, to nie powiem na pewno, ale tak mi przekazywali informacje. Pomyślałam na pewno, że mogą być nieprzyjemne rzeczy, ale byłam tego świadoma, jeżeli mam ponieść karę, że walczę o swoje prawa, to mówi się „trudno”, ja nie zamierzam z tego rezygnować” – mówi Izabela, która tłumaczy, iż dziś każdy kto dostał wezwanie odczuwa niepokój, ale tak ona jak i jej koleżanki śledzą to, co się dzieje teraz w kraju i zdają sobie sprawę, iż ich rówieśnicy ponoszą zdecydowanie bardziej dotkliwe konsekwencje:

„Nie oszukujmy się na pewno każdy, to nie jest taka prosta rzecz, że nikt by się jej nie bał, każdy się boi. Idąc na protest większość ludzi się boi, na pewno mnie wspierają, a ja mam do tego takie podejście, że jeżeli ja mam dostać nawet mandat, to dla mnie to jest nic w porównaniu do tego, co dzieje się kobietom i mężczyznom w Warszawie, gdzie są atakowani. Więc to jest dla mnie takie motywujące, że nie jestem z tym sama, że są tacy którzy ponoszą jeszcze większe konsekwencje za to. I, że tym bardziej nie mogę przestać walczyć”. – mówi Izabela, która tłumaczy, iż udział w proteście to dziś jej obowiązek:

„Nie przyjmę mandatu, bo jeśli mam być szczera to ja nie jestem winna tej sytuacji, która się dzieje obecnie w kraju tylko Rząd i to Rząd powinien najbardziej ponieść [konsekwencje], bo jak to się mówi „o przez was się roznosi Covid, przez strajkujących”, no ale my nie wyszliśmy na ulice, bo tego chcieliśmy, tylko musieliśmy. I nie mam zamiaru przyjmować mandatu. Jeśli chodzi o przyznanie się do winy, jeżeli dla nich winą jest, że ja tam byłam, no to nie będę ściemniała, że mnie tam nie było, bo byłam”. – przyznaje nastolatka, która na pytanie: „Dziwisz się policji, że w taki sposób reaguje?” odpowiada:

To jest właśnie bardzo ciężko powiedzieć, bo niektórzy policjanci reagują tak, bo chcą, bo im się to nie podoba a niektórzy nie mają innego wyjścia, takie mają rozkazy, to też jest człowiek, który musi pracować dla siebie, dla rodziny i nie mam im tego absolutnie za złe. Tym bardziej, że nam wcześniej niczego nie utrudniali, to ja nie mam zamiaru powiedzieć, że są źli. Dostałam wezwanie, no taką mają pracę, jak każdy inny człowiek. Byli w stosunku do mnie i do wszystkich kulturalni, to dlaczego ja mam nie być w stosunku do nich kulturalna?”

Działania policji w stosunku do protestujących w całym kraju budzą sporo kontrowersji. Śledząc to, co się dzieje trudno nie odnieść wrażenia, iż niejednokrotnie działania te były delikatnie mówiąc przesadzone. Zwróciliśmy się do lwóweckiej policji z prośbą o krótki wywiad, podczas którego nasi mundurowi mogliby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ich działań w stosunku do osób protestujących w Lwówku Śląskim, jednak zdecydowanie nam odmówiono. Pani rzecznik poinformowała nas, iż policja nie będzie się wypowiadać w sprawach dotyczących konkretnych osób.

„W nawiązaniu do przesłanych przez Pana pytań, niezależnie od wskazanego w nich zakresu żądanych informacji, stwierdzić należy, iż treść maila zawiera dane z imieniem i nazwiskiem konkretnej osoby, co na bazie ograniczeń wynikających z obowiązujących przepisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej, uniemożliwia – biorąc pod uwagę tak sformułowane pytania – udzielenie na nie odpowiedzi” – wyjaśnia oficer prasowa lwóweckiej policji.

Protesty trwają już od niemal dwóch miesięcy. Wprawdzie nieco osłabły, dziś na ulice wychodzi mniej osób, niż miało to miejsce na początku, dlaczego? Czy część pogodziła się z losem, czy górę wziął strach przed policją, pałkami, gazem? Powodów może być znacznie więcej. Od tych dziś chyba ważniejsze jest pytanie, czy protesty gasną podobnie jak znika koronawirus, czy raczej to cisza przed kolejną falą, która może zalać kraj? Historia uczy nas, iż kropla drąży skałę.

Iza w rozmowie z nami przyznaje, iż wątpi, żeby protesty ustały: “Dopóki gniew ludzi nie ustąpi, to protesty też nie ustąpią” – mówi nastolatka, która podkreśla, iż dziś niezwykle ważna jest jedność Polaków.

Nasza rozmówczyni nie kryje, iż dla osób zatrzymywanych i karanych niezwykle istotne jest społeczne wsparcie. „Po prostu wspierać nas i pokazać, że nie jesteśmy z tym same. Myślę, że to jest dla nas takie największe wsparcie”.

Czy w naszej małej ojczyźnie dziewczyny, kobiety spotkają się ze wsparciem, czy wręcz przeciwnie? I jak oceniacie reakcję policji?

Aktualizacja: Tutaj zapoznasz się z postanowieniem sądu

75 KOMENTARZE

  • Wystarczy głosować z głową i rozsądkiem, a jesli tak im sie nudzi to najpierw moga zajac sie parkingami i parkowaniem, dilerami i mafią , pomaganiem a nie gnojeniem młodych. Policja protestowała i kłamała jak chcieli podwyżki i wtedy lewe L4 brali a teraz “nie da się” sprzeciwić “górze”? Bo mają gdzieś ludzi… MO wraca!!! Jeszcze tylko pałka w ruch i dopiero wszyscy im podziekujemy… Niektorzy moze wtedy otworzą oczy…

   Spokój był jak po rządziło, nawet narzekałam że nic nie robią albo mało, a pis rządzi tak że dzisiaj żyję jeszcze w Polsce, jutro obudze sie w PRL, a po jutrze bedę na Białorusi już poza UE…

 1. O tym, że jest zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób wiadomo nie od dziś ani nie od wczoraj. Tylko od wielu długich tygodni. Więc nie rozumiem zdziwienia organizatorów??????????????

  • Podaj konkretny przepis. Nie podasz bo nie ma! Konstytucja jest najważniejszym prawem i nie można uchwalić czegoś sprzecznego z nią na niższym szczeblu prawa!

   Kłamstwo powtarzane 1000 razy to nie jest prawo.

 2. Jestem pod wrażeniem tego pana z Warszawy,który na fladze miał przyklejony znak strajku kobiet, co w bloku (podobno na osiedlu chronionym) puścił do swego mieszkania policjantów.Rozumiem,ze z zaskoczenia.Ja osobiście tam mieszkając przez judasza najpierw popatrzyłbym,następnie spytałbym w jakiej sprawie i kto ich wpuścił na teren osiedla a następnie na teren bloku a następnie stwierdziłbym głośno,ze to “przebierańcy” jak w piosence Rosiewicza bo wszyscy wiedzą,że kolędnicy chodzą dopiero w święta.Gdyby wyważyli drzwi to byłaby już heca na całą Polskę a po kilku dniach prowadziłbym ciche własne śledztwo (nawet kilka miesięcy) aby znaleźć KAPUSIA osiedlowego. Jak już być szczegółowym i w sądzie ta flaga zostanie zmierzona i nie bedzie miała idealnej proporcji 5:8 to nie bedzie żadna flaga,nawet gdy bedzie różnica tylko 2,3 centymetry i taką powinien przyjąć obronę. Pamiętam wiele lat temu identyczną sytuację na żwirowni w Rakowicach Wielkich. Stróż,który był zobowiązany nikogo bez policji nie wpuszczać na teren zakładu, w sobotę pilnując łowił sobie przy okazji wędką obok ryby.Nie zauważył jak obok niego znalazło się dwóch panów ze straży wędkarskiej z Jeleniej Góry,którzy pokazując legitymację zażądali od tego stróża dowodu osobistego bo łowi ryby bez uprawnień. No i ten “cielak”,który pilnując jest w tym czasie panem zakładu dał dowód i został spisany. A co powinien zrobić? Potem już analizowaliśmy to na zakładzie.Powinien głośno do nich krzyknąć,że szybko powinni opuścić teren zakładu,w międzyczasie rzucić na głębinę swoją wędkę i dzwonić na policję,ze przebierańcy wtargnęli na teren zakładu.Rozumiem zaskoczenie tego pana z Warszawy jak i tego stróża ze żwirowni ale nauka w las nie idzie.Co do policjantów z Lwówka ,to dopiero zobaczymy, na razie nic złego nie można powiedzieć.

  • Jaka sprytna serenada! Jaka mądra! Jurysta, można by rzec! Śledczy inspektor in spe! A “na zakładzie” to trzeba było tego wędkarza postawić do pionu. Albo całym zakładem łowić ryby a nie obniżać poziom wód gruntowych 🙂

   • Oj, ty masz coś na sumieniu!!! Hamulce w porządku? Światła stopu też? Może gumy łyse? A gdybyś się trzymała niewinności to życie byłoby prostsze – bez piekła kobiet, aborcji, itp. 🙂 🙂

 3. Policja egzekwuje prawo. A na razie jest zakaz zgromadzeń więc zakaz. Czego tu nie rozumieć i się dziwić działaniom policji. Jest pandemia i to na całym świecie są różne restrykcje. Jak ustąpi pandemia to ustąpią zakazy-proste. Organizatorzy niech przestrzegają prawa to nie będą zdziwieni, że policja coś od nich chce.

  • Najpierw trzeba to prawo uchwalić. Zalecenia na konferencji to nie prawo. Sms to nie prawo. Post na twiterze to też nie jest prawo. Tak samo mejl czy zalecienia w wiadomościu… Prawo to: Konstytucja RP (która jeśli nie ma stanu nadzwyczajnego (bo nie ma uchwalonego) daje możliwość swobody zgromadzeń), dziennik ustaw, prawo lokalne… Zresztą już 20 mln ludzi w Polsce przeszła wirus…

 4. Bardzo bym chciał aby policja tak samo skrupulatnie podeszła do parkingowych dyletantów i wlepiała możliwie najwyższe mandaty. Przepisy istnieją od dawna. Nie ma wymówki. Postuluję również do pana Zbigniewa Z. o wprowadzenie prewencyjnej konfiskaty pojazdu do czasu odfajkowania mandatu jako opłacony przez lokalną komendę.

  • Czy to samo ma dotyczyć palenia papierosów w miejscu publicznym? Nieobyczajnego zachowania (wulgaryzmy)? Śmiecenia na ulicach i w parkach? Hałasowania (niekoniecznie w nocy, np. nadużywania klaksonu)? Palenia w piecach plastikiem? ….itd, itd…… Policja zasługuje na szacunek? (myślę, że na pewno zasługuje)

  • Spokojnie, już ma być wprowadzana konfiskata prewencyjna, ale majątku, radze sobie poczytać… jak trafi na mnie czy Ciebie to najpierw zabiorą dorobek życia a potem się tłumacz wsądzie który też chcą przejąć bez grosza przy duszy że nie jesteś wielbłądem… Straszne i smutne…

 5. I bardzo dobrze niech policja karze po 5 tysięcy jakby dostały mandatu to by się gowniarzom odechciało protestować. Ta 17 latka to ma faktycznie tyle do powiedzenia co kot napłakał, kpiny sobie robią i tyle.

  • Powiedz kto zarabia tyle żeby takie kary administracyjne dawac? Ciekawe czy chociaż dostałeś kiedyś mandat chociaż 200 zł to byś zobaczył jak to jest… Za przekleństwa można karać w GRANICACH PRAWA. A ta 17latka zrobiła więcej niż Ty klepiąc z klawiature…

   Nigdy we Lwówku tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym którzy nie bali się, albo bali się ale mimo to szli bo wiedzieli że czynią słusznie i w ważnej sprawie…

   • Wypisz wymaluj dywizjon 303!!! Z różną liczbą godzin nalotu 🙁
    Na szczęście bardzo nielicznym, bo jeśli odliczyć dyżurny desant KOD z okolicznych powiatów (hymnem KOD jest “Modlitwa o wschodzie słońca”, trudniej o większą paranoję) to reprezentacja Lwówka byłą aż nazbyt skromna. Pytane dziewczyny mówiły mi: myślałam, że chodzi o prawa kobiet, a tu chodzi o aborcję na życzenie i usunięcie rządu. A temu rządowi kobiety zawdzięczają chociażby to, że ich rodziny mają się lepiej, że mogły podnieść głowy.

 6. Jeśli ktoś łamie prawo gdy jest zakas zgromadzeń to niech się nie dziwi działań policji. Od tego są służby żeby pilnowały przestrzegania przepisów prawa. Mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. Panie były świadome jakie są obostrzenia, a jeśli nie to niestety nieznajomość prawa szkodzi. Takie odważne, a teraz szukają jeleni żeby robić szum. Niestety przepisy prawa są jednakowe dla wszystkich. Jak każdy będzie je łamał i nie będzie reakcji odpowiednich służb to będziemy mieć państwo bezprawia. Strach wtedy w takim kraju mieszkać

  • Nie kłam Alka,
   zalecenia podane na konferencji czy pisane sms to nie prawo. Zakaz zgromadzen jest sprzeczny z konstytucja, a wystarczy uchwalic stan wyjatkowy czego rząd nie zrobi bo nie chce płacić odszkodowań za to i chce za bezcen wykupić majątek klasy średniej żeby wszyscy byli biedni i głosowali na zasiłek+, a z “zasady BMW” czlonkowie partii z nowymi biznsesami za psi pieniaz.

   Bezprawie to nie prawo…

 7. Niech się dziecko nauczy: Twarde prawo, ale prawo. Dziecko mówiące, że to jakiś Kaczyński organizuje strajk nie powinno zdać matury. Nie zasługuje na prawo wyborcze. Ale lex dziecku to prawo daje. Nie pozwala jednak chodzić pod moimi oknami i wykrzykiwać wulgaryzmy. Chce dziecko korzystać z praw – niech prawo respektuje. Niech zobaczy, skąd się biorą kary.

  • Jak dziecko ma się “twardego prawa ale prawa” nauczyć jak stary Tadeusz w Toruniu prawa na oczach całej Polski nie stosuje i o jakichś pokusach mówi? Oj eLKa czy ty tylko widzisz to co chcesz widzieć?

   • Objaśnij na czym polega to niestosowanie prawa. Potem wykaż, że w życiu stosujesz się do zaleceń starego Tadeusza. Potem odpowiedz sobie, czy się czepiasz (szukasz punktu zaczepienia), czy czujesz żal bo cię idol zawiódł. A na końcu porównaj starego Tadeusza i jego dzieła z dziełami alternatywnego idola – Marty L. Ulży ci.
    A Tadeusz chciał powiedzieć, że jak ksiądz ulegnie pokusie, to natychmiast jest surowo osądzany (Czasem nie musi ulegać – dorobi mu się gębę). A jeśli jest to znany reżyser, dyrygent, polityk – to jakby inną miarką mu się mierzy. Statystyka jest bezwzględna – to nie księża stanowią sedno problemu.

    • Wiem,wiem! Już jeden chyba Michalik powiedział,że dzieci same siadają na kolana księży i tym prowokują (do POKUSY jak powiedział w Toruniu klasyk). Wiesz eLKa jednak dojdzie niedługo (rok,dwa a może szybciej) do przesilenia,na 100% i wtedy zobaczysz,ze zanim ustanowi się z powrotem prawo a nie obecne prawo Kalego to z pełną mocą zastosuje się przynajmniej przez miesiąc to prawo co teraz stosuje minister MIĘKISZON. A jak, to pierwszy przykład z brzegu emailem do prezesów sądów (wszystkich) -” jesteś od tej chwili odwołany bez podania przyczyn”. To będzie musiało mocno zaboleć i już widzę jakie będą krzyki “przecież to bezprawie”. No chyba,że obecni będą tak samo krzyczeli jak teraz Trump i nie oddadzą władzy a jeżeli tak to przepraszam,jestem bezsilny.

     • Przyznam Ci się, że zanim nacisnę Enter, to przede wszystkim sprawdzam czy prawidłowo postawione są kropki i przecinki (i tak daleko mi do ideału). Wtedy czytający ma szansę czytać to, co mi się naprawdę pomyślało. A nie bełkot. Jak oceniasz taką metodę?

     • Była prośba o wyłuszczenie gdzie stary Tadeusz łamie prawo. A widzę zaczepianie kolejnych ulubieńców. Tak się nie da rozmawiać.

    • Do eLKa. Tadeusz Rydzyk jest zwykłym oszustem mającym rząd w kieszeni. A Ty bezmózgim stworzeniem ślepo parzącym na to jak łamię się prawo W Polsce, niszczy i głęboko dzieli społeczeństwo. Próbują bronić rządzącą partię i KK, legitymujesz obecne bezprawie i podział na równych i równiejszych. Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie. Twoja ulubiona partia w końcu oderwie się od koryta

     • Ty jesteś oszustem podpisując się “ksiądz”. Proszę, zacznij używać jakiegoś korektora przy redagowaniu wpisów, bo jak widać na Twój mózg liczyć nie można. Jeśli Twoje myśli są tak samo uporządkowane jak teksty, to masz gruby problem. Pozwól, że nie odniosę się do określenia “bezmózgie stworzenie”. Moja rada: nie przezywaj innych określeniami, którymi cię sklasyfikowano w szkole.

     • Mam nieodparte wrażenie, że jesteś jaską niespełnioną nauczycielką języka polskiego. Mój mózg działa świetnie, na tyle, że nie daje się otumanić temu co przekazuje wam obecny rząd i KK.
      Nie jestem oszustem. “Ksiądz” to tylko nick, tak jak “eLKa”

    • Elu znowu kłamiesz, to prawo było martwe i ani razu nie użyte… PO nie rzadzi już 6 lat… Pis mógł skazac winnych ale tego nie zrobil, a artykuł jest o opresyjnej policji. Czytaj i komentuj ze zrozumieniem.

     • Wyjaśnij:
      1. Określenie “znowu kłamiesz”…
      2. “prawo było martwe” – to istniało, czy nie istniało? Można je było stosować?
      3. Jak PiS mógł “skazać winnych”? W jakim trybie?
      Powtarzasz komunały redagowane na użytek gawiedzi, bez logicznej analizy. (prawną nie każdy mus rozumieć). Masz typowe dla wieku podeszłego wzmożenie, by występować “w obronie”, “z poparciem”, “wiem lepiej”. Znam to. Polecam modlitwę św. Tomasza “na starość”.

 8. To co prezentują osoby na tych strajkach w naszym kraju ( celowo nie napisałem kobiety, żeby nie obrażać KOBIET ), urąga wszelkim normom społecznym i kulturowym.
  Widok tych ” wyuzdanych , prymitywnych i wulgarnych osób ” jest ponad moją wytrzymałość intelektualną i estetyczną . Zastanawiam się tylko co zadziało się w główkach tych dziewczyn ?, gdzie byli rodzice ?. Gdzie matki , które je JEDNAK urodziły ?

 9. Przeraża mnie głupota ludzi piszących komentarze.
  Każdy ma prawo do strajku i do wolności.
  Życzę wszystkim , żeby w przyszłości wprowadzili takie obosrzenie które wam nie pasuje.
  Odnośnie wirusa.
  Chodzicie do sklepów i pracy. A po co ?
  Zrób jeden z drugim zakupy na miesiąc i zabunkrujcie się na chalupach.
  Wystarczy , że osoba w sklepie nie zachowa odpowiedniego dostępu ( A we Lwówku tak wszyscy pięknie ten odstęp zachowują… pffff klient na kliencie przy kasie. ) i już masz…. maska gowno warta. Chyba , że każdy chodzilby w masce specjalistycznej która kosztuje 50 zł.

 10. WJ
  Wielki szacunek dla kobiet i dziewczyn, że są odważne i upominają się o swoje prawa i zmianę nienormalnej sytuacji w kraju. Protestowanie w tak małej społeczności nie jest łatwe.
  Wasz trud nie pójdzie na darmo i przyjdzie taki czas, że znów żyć będziemy w normalnym kraju.

 11. Legalne , nielegalne, moralne, niemoralne ?
  1. Wulgarne okrzyki równiez pod adresem Policji
  2. Gorszące hasła
  3. Profanacja znaku Polski Walczącej.
  4. Obsceniczne scenki z dziewczynkami przebranymi w krwawe postacie.
  5. Nielegalne zbiegowisko powyżej 5 osób.
  6. Brak maseczek u wielu osób
  6. Utrudnianie ruchu
  7. Nie respektowanie poleceń Policji
  8 Odpalanie rac
  9. Brak szcunku dla życia w okresie płodowym

  • Niech kazdy sie zajmie sobą… Zyjemy w wolnosci, demokracji… Komuna juz była i sie skonczyla… Zle wspomiinam i bardzo nie chce aby wrocilo… Postaw sie chłopcze w miejsu kobiet – chciałbyś urodzić dziecko z gwałtu???

   1.obejrzyj wczesniejsze relacje i artykuly na lwowecki jesli nie uczestniczyles
   2.j.w.
   3.wspisz w gogle sklep patriotyczny a znajdziesz gacie plażowe z PW
   4.Co masz na mysli???
   5.Przestan klamać nie ma zakazu zgromadzeń bo nie ma stanu wyjątkowego/wojennego! Sami politycy mówia ze to “zalecenia” z konferencji kiedy im pasuje albo ” prawo” kiedy ich nie dotyczy…
   6. Maseczki to tez zalecenia kazdy ma swoj rozum i albo nosi albo nie. A madat za brak maski kazdy sad umorzy
   6a. Z manifestacji na manifestacje jest coraz lepiej… Jak taki mądry to pokieruj 200+ osobami kolumną … Najłatwiej pluć z monitora
   7. Przeczytaj wywiad a dopiero potem komentuj
   8. na marszu niepodległośći podpalano mieszkania racami, a tu kulturalnie odpalono jak na 11.11
   9. Każdy ma swoj rozum i swoje sumienie nie tylko katolicki punkt widzenia

   Pewnie jestes oplaconym trollem
   jak zrewszta po wysypie komentarzy na lwowecki od czasu protestow widze zarobkiewiczem bo u nas w powiecie jest najnizszy w woj. odsetek glosujacych w wyborach na pisa ostatnio wszystkie komentarze typu “kocham pis”… Prosze pomyśl tez o innych znad czubka swojego nosa

 12. Hej znawcy prawa “made by TVPis”: jeszcze nie mamy prawa PiS! jeszcze w tym kraju obwiązuje Konstytucja, a w niej zapisana wolność zgromadzeń (art. 57)!!! Jeszcze wciąż w tym kraju rozporządzeniami nie zmienia się ustaw ani Konstytucji właśnie!!!! Nie powiedzieli Wam o tym? ojojojjjj 🙂 Te wszystkie mandaty, zastraszanie ludzi, donosy – to wszystko, jak przystało na państwo z tektury, nic nie warte (tylko szuje przez chwilę poczuły się ważne…).
  A swoją drogą – ciekawe czy milicjanci równie ochoczo spisywali w trakcie protestu “obrońców życia”. Z tego co widać na fotorelacji – także brali w tym zgromadzeniu czynny udział…

   • Na czołówkę to się Pan/Pani ze ścianą może umówi, w końcu korzystania z tego organu jakim jest mózg też w Konstytucji nie zapisano…
    Swoją drogą niezłe wyobrażenie o państwie prawa Pan/Pani reprezentuje, takie typowe dla obecnej władzy: respektować tylko te zapisy, które są dla nas wygodne, te niewygodne zwyczajnie zignorować. Brawo! Daleko to zaprowadzi nasz kraj, daleko… na wschód.

 13. Jakbyśmy robili wszystko co prawo nakazuje i zakazuje to byśmy byli w epoce komunizmu. Brawo dziewczyny. A słowopisarstwem innych osób ze Lwówka Sląskiego, które są przeciwko Wam nie przejmujcie się. Jedni pochwalają reżim inni nie. Czas pokaże kto miał racje : rozum czy głupota. Szkoda tylko policjantów ze zostali wmanewrowani w politykę nawet na takim szczeblu jak Lwówek Śląski. Specyficzny zawód- bez nadgorliwości proponuję. Jakby się nie odwrócić to d…a z zawsze z tyłu.

 14. Pani burmistrz, wiem że pani czyta komentarze, prosze rozważyć obcięcie funduszy policji bo jak widać najłatwiej gnoić dzieci i młodzież a kryminał i gangusy w sile wieku sobie chodzą wolno po mieście i dilerką zajmują ale tu sie trzeba napracować a widać sie nie chce pislicji i łatwiej mandatować młodych.

  Sama pani jest kobietą i ma dzieci, rozum, rozwage i charakter a wolnośc się widać kończy i małymi krokami sie ja zabiera aż za którymś razem zostanie spałowana na amen…

  Jest nowy komendant to jest też nowa “jakość”… Czy tak sie zaczyna pan stwo policyjne??? Domniemanie winy,nachodzenie, zastraszanie, biurokratyzm???

  Prosze sie odnieść do tematu… Bo nie wiadomo czy nie długo za wyjscie na zakupy tez beda konsekwencje ***icyjne… Sama głosowałam na pis w 2014, ale źle zrobilam źle sie teraz dzieje bardzo…

  Irena Z.

  • Dobra kobieto.
   Zrozum, że
   1. To nie burmistrz decyduje o funduszach policji. Ma wpływ w znikomym stopniu na dofinansowanie konkretnych działań. Także policja nie ma obowiązku realizować pomysłów burmistrza. Ale może to robić. Źle jest, jeśli między tymi instytucjami nie ma zgody.
   2. Żadna kobieta, która ma dzieci, rozum, rozwagę i charakter wie, że wolność nie występuje w stanie czystym i nieograniczonym. Pewnych rzeczy robić nie wypada (zwłaszcza kobietom), innych nie wolno – na przykład obrażać innych. To straszne, ale przyzwoitość znacząco ogranicza wolność 🙁
   3. Burmistrz nie ma wpływu na wybór nowego komendanta Powiatowej Komendy Policji – czy to takie trudne do wyczytania w tytule komendy?
   4. A do jakiego tematu ma się odnieść pani Burmistrz? Że policja rozlicza z łamania prawa? Od tego jest i nikt jej z tego nie zwolnił, zwłaszcza w okresie pandemii.

   • eLKa zrozum wreszcie, że nieważne która swinia dzirzy berło to żyjemy w jednym kraju i władza powinna dbać o społeczeństwo i to bez względu na poglądy. Nie każdy będzie myślał tak samo jak ty i jak to w końcu pojmiesz będzie Ci łatwiej w życiu. A Polska to jeszcze wolny kraj, więc każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy jak i kiedy chce. Skoro mogły się odbyć urodziny Rafała Maryja z taka liczba zaproszonych gości to kobiety mają prawo protestować przed pozbawieniem ich podstawowych praw na poziomie XXI wieku.

    • W systemach demokratycznych to nie świnie dzierżą berła, ale ci którzy uzyskali poparcie większości. Jeśli Twój pogląd sprowadza się do nazywania innych świniami (domyślam się, że jesteś w mniejszości) to nie interesuje mnie nic więcej z takich poglądów. A nie jest prawdą, że możesz jak i kiedy chcesz.

 15. Jeszcze tylko dodam, że to koniec pewnej epoki, ja już jestem babcią i niedługo odejde ale dla kraju i widze ze tez miasta zacznie sie prawdziwe pieklo z biliardowymi dlugami, zamordyzmem i partyjnym nadaniem. Współczuje dzieciom i wnukom drugiego sierpnia 80′ i tego co potem. Najlepsze lata około 2000 były kto żył ten wie jaka bieda była wczesniej, oby nie wrociła…

 16. Policja i sanepid kieruje wniosek o ukaranie do sądu. Powód: sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego. Od tego nie ma odwołania. Jest kara i tyle. I bardzo kuffa dobrze. ;-D

 17. Mógłby Pan / Pani rozwinąć pojęcie “lewactwo”? Bo w słowniku języka polskiego taki termin nie występuje. Domyślam się, że analogicznie Pan / Pani grupę prawactwa tu reprezentuje

 18. Na czołówkę to się Pan/Pani ze ścianą może umówi, w końcu korzystania z tego organu jakim jest mózg też w Konstytucji nie zapisano…
  Swoją drogą niezłe wyobrażenie o państwie prawa Pan/Pani reprezentuje, takie typowe dla obecnej władzy: respektować tylko te zapisy, które są dla nas wygodne, te niewygodne zwyczajnie zignorować. Brawo! Daleko to zaprowadzi nasz kraj, daleko… na wschód.

 19. To znaczy ,że nigdzie po za swoją wsią nie byłaś. W Niemczech czy Francji rozgromili by to towarzystwo pałami i gazem. Jak by się któryś postawił gleba i kajdanki. Spróbuj dyskutować z policjantem ze Szwajcarii wygadujesz na dołku a potem bezwzględne płacenie. Idź spać i nie pisz bzdur.

  • Taka tycia różnica: w Niemczech, Francji czy Szwajcarii policja działa zgodnie z prawem. U nas działa bez podstaw prawnych, nadużywa swoich uprawnień, jest skompromitowana, a przede wszystkim politycznie skorumpowana. Ale co tam! – dla nas standardy białoruskie są cacy, lubimy być gnojeni i czuć buciory na swoich policzkach. Mam wrażenie, że niektórym tutaj piszącym tęskno za ZOMO, ORMO i generalnie za starą dobrą komuną. Ot polaczki.

  • „Obserwatorze głupoty” A ta głupotę to w lustrze obserwujesz ? Z ta Policja z innych krajów to wiedza z autopsji ? Ze postępują tak ze inaczej. Przypomnę ludzie (kobiety głównie) wychodzą na ulice bo zabiera im się prawa które w przytoczonych przez Ciebie krajach maja od 50 lat, i nikt nawet nie mysli o ich ograniczeniach. A u nas? Uwstecznienie dziejowe, i zbiorowy zanik zdrowego rozsądku.

 20. A rydzyk miał tłok i decyzja sanepidu jest super. Nic się nie stało i przepisy anty-pandemiczne nie zostały naruszone chociaż wszyscy widzieli baranów siedzących za blisko. Dziewczyn się czepiacie. Ruszcie mózgami a nie raciczkami

 21. Do Piszonów lwóweckich.
  Konstytucja, najwyższy akt prawny, który na szczęście nadal obowiązuje. Każdy obywatel ma prawo swobodnego poruszania się po terytorium Polski oraz wyrażania swoich poglądów.

 22. WRESZCIE TA POLICJA COŚ ROBI A NIE TYLKO OCHRANIA TE WULGARNE, BRUTALNE ŁAMIĄCE PRAWO PROTESTUJĄCE I PROTESTUJĄCYCH TO BYŁO ŻENUJĄ I DEMORALIZUJĄCE A NALEŻAŁO TE WULGARNE RYNSZTOKOWE ŁAMIĄCE PRAWO OSOBY WYŁAPAĆ I SUROWO UKARAĆ NIE TAK POWINNY WYGLĄDAĆ PROTESTY TO CO SIĘ DZIEJE I DZIAŁO TO SKANDAL ŻEBY POLICJA NIC NIE ROBIŁA TYLKO TRZYMAJĄC SIĘ ZA RĘCE TAŃCZYŁA PO ULICACH A PROTESTUJĄCY PLULI IM W TWARZ A ONI PODWIJALI OGONKI SPUSZCZAJĄC GŁOWĘ I ZNIKALI W TŁUMIE POLICJANTÓW PO CO JEST TA POLICJA ? NIE TYLKO PO TO ŻEBY OCHRANIAĆ ALE GŁÓWNIE PO TO ŻEBY WYŁAPYWAĆ TYCH KTÓRZY ŁAMIĄ PRAWO I ODPOWIEDNIO SUROWO UKARAĆ , POLICA NIE RUSZY TYCH KTÓRZY PRZESTRZEGAJĄ PRAWA , DEMOKRACJA JEST DLA LUDZI ALE PRZESTRZEGAJĄCYCH PRAWA A NIE DLA PRZESTEPCÓW.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here