Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości

2
668

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – najważniejsze święto państwowe w Polsce, które zostało ustanowione na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

 

Dziś sytuacja epidemiczna, w jakiej się znaleźliśmy nie pozwala na organizację znanych nam z lat wcześniejszych uroczystości. Nie będzie koncertów, nie będzie pochodów, nie będzie wielkich uroczystości pod pomnikami. W dzisiejszych czasach słowa takie jak patriotyzm, czy miłość do ojczyzny nabrały zupełnie innego wymiaru. Priorytetem stała się walka z wirusem COVID-19, walka o zdrowie nas wszystkich. Niewidzialny wróg rządzący całym światem, całkowicie zakłócił nasz spokój i porządek. Zostało zagrożone nasze bezpieczeństwo, a w raz z nim ograniczono nasze swobody. Dlatego w 102 rocznicę odzyskania niepodległości składamy hołd przodkom i po stokroć dziękujemy im za najcenniejszy dar, jakim jest Wolność.

Dziś naszym wspólnym zadaniem jest pokonanie koronawirusa. Musimy chronić siebie, ale także dbać o innych. Dlatego – w miarę możliwości – zostańcie w domu.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here