Policja o śmiertelnym wypadku, w którym zginął 19- latek z powiatu lwóweckiego

12
10771
fot. Policja Bolesławiec

19-latek stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi uderzając w drzewo. Obrażenia poniesione przez kierowcę w wyniku wypadku były śmiertelne. Policjanci przypominają kierującym, że trzeba zwolnić, bo noce są już bardzo zimne i nawierzchnia drogi może być śliska.

 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło przed godziną 5-tą rano w Żeliszowie. Na miejscu zginął 19-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

Policjanci apelują o ostrożność. W porze jesiennej warunku drogowe bywają często zmienne i potrafią zaskoczyć kierującego. Bądźmy szczególnie ostrożni w godzinach porannych i wieczornych. Trudne warunku wymuszają zmianę stylu jazdy.

Dla bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego należy zdjąć nogę z gazu i dostosować prędkość do warunków drogowych tak, aby cały czas mieć panowanie nad pojazdem.

-/asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec/-

12 KOMENTARZE

 1. Szkoda chłopaka. Wyrazy współczucia rodzinie.
  Ale młodzi kierowcy niestety często są pewni tego, ze są już ,,doświadczonymi” użytkownikami dróg. Niestety tutaj zakręt i drzewo zweryfikowały te umiejętności, jak i w wielu innych przypadkach zresztą.
  Pytanie brzmi: JAK DO NICH DOTRZEĆ? JAK USTRZEC NASZE DZIECI PRZED TAKIMI SYTUACJAMI?
  Ja nie wiem.

  • Nawet 20 letni kierowca może stracić panowanie nad samochodem. Widzisz tylko to ze był młody. Niestety, ale młodzi jeżdżą znacznie lepiej niż staruch, który na ekspresowej drodze, na terenie zabudowanym itd jedzie 20km/h – to taki człowiek sprawia ze na drodze robi się niebezpiecznie. Może czas zacząć docierać do staruchow ze jak chcieli wyjść na spacer wystarczy wyjść z domu bez używania pojazdów.

 2. Wydaje mi się że jakieś szkolenia powinny być podczas nauki jazdy w takich warunkach a nie szkole interesuje tylko aby wyjeździć godziny jak najszybciej i następny a młody niedoświadczony kierowca jest pozostawiony samemu sobie co innego suche gadanie a co innego praktyka

 3. Anonim, jak kierowca przysypia to noga się rozluźnia i auto zwalnia, chyba że jedzie na tempomacie. Chłopak jechał szybko o czy świadczą uszkodzenia auta. Ten młody chłopak jest jednym z tych, którzy nie mieli Szczęścia. Świeć Panie Nad jego Duszą.

 4. to byl wspanialy mlody czlowiek,zawsze usmiechniety i szczery do pomocy .okropna tragedia nie mozymy sie z tym pogodzic.Bardzo trudno jest znajomym ,a dla rodziny to straszne cierpienie .Zawsze zostanie w naszej pamieci i sercach

 5. 10 dodatkowych godzin na kursie przeznaczonych na oglądanie drastycznych filmów z wypadków obrazujących konsekwencje danych zachowań pewnie ruszy wyobraźnię i zachamuje lekko nogę.. Do tego ostra weryfikacja końcowa w trudnych warunkach by wbić do głowy że dopiero za kilkanaście staną się dobrymi kierowcami.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here