Policja o odnalezionym niewybuchu i ewakuacji mieszkańców

0
497

Policjanci, funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz sztab zarządzania kryzysowego na terenie Olszyny zapewniał bezpieczeństwo mieszkańcom podczas usuwania niewybuchu. Granat moździerzowy został wykopany przy jednej z głównych ulic Olszyny i to on był powodem do ewakuacji przez mundurowych wszystkich osób w promieniu 200 m. Do czasu przyjazdu saperów, ewakuowano ponad 500 osób z pobliskich domów i szkoły.

 

 

 

Zgłoszenie o znalezionym przedmiocie wpłynęło do dyżurnego lubańskiej komendy około godziny 09.30. Na miejscu pojawili się policjanci z lubańskiej jednostki, którzy po rozpoznaniu potwierdzili, iż jest to najprawdopodobniej granat moździerzowy.

Zaalarmowano saperów, pogotowie energetyczne i gazowe. Następnie policjanci wspólnie ze strażakami wyznaczyli bezpieczną strefę i rozpoczęli ewakuację wszystkich mieszkańców w promieniu 200 metrów. Zamknięta została również ulica przylegająca do znaleziska, a policjanci wyznaczyli objazdy. Mundurowi w sumie ewakuowali ponad 500 osób.

Około godziny 14.00 saperzy zabezpieczyli znalezisko.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać, czy przenosić go w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here