Połącz storytelling z pozycjonowaniem. Przedstawiamy niezawodną receptę na sukces!

0
129

Zapewne nie raz zastanawiałeś się, jak mówić do odbiorców swojej marki. Kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku firm dopiero wchodzących na rynek, które mają wiele do zaoferowania, ale muszą przebić się przez zwarty mur konkurencji. Rozwiązaniem będzie pomysłowa opowieść o firmie, czyli storytelling. A jeśli dodatkowo połączysz go z zasadami SEO, wygrana jest po Twojej stronie – wzmocnisz pozycję witryny oraz relację z użytkownikiem.

 

Dowiedz się, czym jest storytelling i jak może wpłynąć na SEO

Jeśli nie wiesz jeszcze, czym jest storytelling, spieszymy z wyjaśnieniem. Nazywa się tak strategię bazującą na opowieściach o firmie, których celem jest nie tylko dotarcie do potencjalnych Klientów, ale wywarcie na nich ogromnego wrażenia. Dzięki kreatywności i unikalnemu spojrzeniu na temat wyróżnisz się spośród konkurencji i trwale zapiszesz w pamięci odbiorców. Chcesz, żeby ludzie na ulicy cytowali Twoje slogany i fragmenty z tekstów zamieszczonych na stronie? Opisz swoją ofertę w niebanalny sposób, a rozpoznawalność masz zapewnioną. Pozostaje tylko jedna kwestia: zachowanie zasad SEO. Budowanie wizerunku marki to nie tylko chwytliwe teksty, ale też ciężka praca nad poprawianiem pozycji w wynikach wyszukiwania. Zwróć więc uwagę na content, jaki publikujesz na swojej stronie. Czy znajdują się w nim naturalnie użyte słowa kluczowe? Czy całość jest czytelna, przyjazna dla oka użytkownika i napisana w błyskotliwy sposób? Jeżeli tak, możesz sobie pogratulować. Teraz wystarczy promować tekst w wyszukiwarce.

W celu lepszego zrozumienia usługi należy już na wstępie wyjaśnić, co kryje się pod pojęciami pozycjonowanie stron internetowych i SEO – Search Engine Optimization. Pozycjonowanie można zdefiniować, jako szeroki zakres działań, który ma na celu wypromowanie witryny internetowej w organicznych, naturalnych wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami kluczowymi. A to oznacza, że pozycjonowanie stron www ma za zadanie sprawić, by dana witryna wyświetlała się, gdy ktokolwiek wpisze w Google dane słowa kluczowe. Każda osoba rozważająca pozycjonowanie powinna wiedzieć, że ok. 90% internautów nigdy nie zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania. To oznacza, że powodzenie biznesu uzależnione jest od uplasowania się w czołowych pozycjach organicznych wyników. Tylko zdeklasowanie rywali daje pewność, że ruch w witrynie znacząco wzrośnie, a to przełoży się finalnie na sprzedaż towarów lub usług.
źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Storytelling jest w dużej mierze strategią marketingową i nierzadko doskonale wpływa na wizerunek firmy. Ciekawa, kreatywna opowieść przyciąga spojrzenia, dlatego lepszym rozwiązaniem jest opublikowanie jej w miejscu pakietu suchych i rzeczowych informacji. Klient, który od jakiegoś czasu ze znudzeniem czyta jednakowe w jego odczuciu teksty u konkurencji, zainteresuje się Twoją stroną i zostanie na niej na dłużej. A stąd już tylko krok dzieli go od podjęcia decyzji zakupowej, a Ciebie od zanotowania zwiększonych zysków.

Jak stosować storytelling w praktyce? Prezentujemy kilka wskazówek

Jak już wiemy, storytelling nie jest uważany za pracę „rzemieślniczą”, ale za sztukę ciekawego opowiadania historii o firmie. Niezależnie od tego, czy traktujesz go jako element strategii marketingowej, czy przyjazny sposób komunikowania się z Klientem, jego celem zawsze jest zbudowanie więzi z marką i stworzenie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, że storytelling wsparty działaniami SEO nie powinien być jednorazowym wyjściem przed szereg. Aby przekaz marketingowy dotarł do użytkownika i wpłynął na jego decyzje zakupowe, potrzeba więcej czasu. Dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z profesjonalną agencją, która pomaga stworzyć teksty reklamujące firmę i dystrybuować je. Oczywiście storytelling ma niewiele wspólnego ze standardowo rozumianą reklamą. Co prawda zwiększa świadomość istnienia marki i produktu, przyczynia się do rosnącej rozpoznawalności firmy w sieci, ale to jego forma sprawia, że jest niezwykle atrakcyjny i efektywny. Dobrze skonstruowane teksty na długo zostaną w pamięci odbiorców, a wartościowa historia będzie dla nich inspiracją przy dokonywaniu zakupów. Działania storytellingowe można wesprzeć za pomocą bloga firmowego. Publikowane tam treści będą zarówno wskazówką dla czytelników, jak i doskonałą prezentacją samej marki. Nawet najbardziej zaawansowane pod względem SEO teksty nie pociągną za sobą tłumów, jeśli nie będą skonstruowane w przystępny dla czytelnika sposób. Wzbogać więc swoje treści o interesujące historie czy przykłady, a jednocześnie dbaj o nasycenie słowami kluczowymi.

 

-/ Materiał partnera /- AW

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here