Towar bez akcyzy w rękach Straży Granicznej

1
117

Funkcjonariuszy Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili towar akcyzowy o wartości ponad 60 tys. złotych, a także wartą 10 tys. złotych maszynę do cięcia tytoniu.

 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali wczoraj 28 października 80 kg krajanki tytoniowej o wartości ponad 56 tys. złotych, 10 kg liści tytoniu o wartości 4,5 tys. złotych oraz maszynę do cięcia tytoniu wartą blisko 10 tys. zł.

Towar ujawniono w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych znajdujących się w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Właściciel zabudowań, w których ujawniono towar akcyzowy – 37 -letni Polak oświadczył, że pomieszczenia te wynajmuje nieznanej mu osobie i nie wiedział do tej pory co się w nich znajduje.

Towar bez polskich znaków akcyzy został zabezpieczony przez funkcjonariusze SG. Z uwagi na popełnione przestępstwo wszczęto postępowanie przygotowawcze.

Funkcjonariusze z PSG w Jeleniej Górze wyjaśnią teraz do kogo należy zatrzymany towar i jaki udział miał w tym przestępstwie 37-letni mężczyzna.

 

-/ Joanna Konieczniak NOSG /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here