W nocy spłonął domek letniskowy

4
3518

Mimo błyskawicznej akcji oraz sporych sił i środków skierowanych na miejsce z budynku niewiele zostało. Na szczęście nikt nie został ranny.

 

Po godzinie 3 nad ranem, w sobotę 29 stycznia 2022 roku do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Giebułtówku. Na miejsce natychmiast zadysponowanych zostało osiem zastępów straży pożarnej, w tym trzy zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP KSRG Mirsk, OSP KSRG Rębiszów, OSP Krobica, OSP Giebułtów oraz oficer operacyjny.

Po dotarciu na miejsce obiekt niemal cały objęty był ogniem. Znaczna część budynku była drewniana, co sprawiło, że płomienie błyskawicznie objęły całą konstrukcję.

“Na szczęście, nikogo nie było w budynku, ale dostaliśmy informację od właściciela, że w kuchni znajduje się butla z gazem. Została ona zlokalizowana przy pomocy kamery termowizyjnej, zabezpieczona i przeniesiona w bezpieczne miejsce.” – tłumaczą strażacy z KP PSP w Lwówku Śląskim.

Obiekt nie był zamieszkały, był traktowany jako domek letniskowy.

4 KOMENTARZE

  1. Do bagration przyczyna – pożar – a tak na marginesie to nie film amerykański aby przyczynę ustalić w 2 scenie filmu czyli po 10 minutach to trochę trwa. Co by nie była za przyczyna trzeba pożałować właścicieli to na pewno duża strata dla nich dobrze że bez ofiar się obyło.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here