Pokonali przeszkodę i weszli do środka nielegalnego kasyna

0
1647

Wczoraj wieczorem (26.11.2020r.) na terenie Świeradowa Zdrój przeprowadzone zostały wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy z szóstego Referatu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu, które skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

 

O interwencji mundurowych pisaliśmy wczoraj “Siłą weszli do kasyna“. Dziś lubańska policja potwierdza siłowe wejście do lokalu oraz zabezpieczenie automatów do gier.

Z uwagi na zamknięte od wewnątrz drzwi funkcjonariusze Urzędu Celnego podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu po uprzednim uzyskaniu od Prokuratora Rejonowego postanowienia o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu.

W pomieszczeniu tym znajdował się pracownik, który po wykonaniu wszystkich czynności w sprawie został zwolniony.

Ujawnione 3 włączone nielegalne automaty do gier zostały zabezpieczone przez celników. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W konsekwencji celnicy zabezpieczyli urządzenia o wartości ponad 300 tys. złotych.” – wyjaśnia asp. sztab. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która tłumaczy, iż zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat więzienia oraz grzywna w kwocie 100 tys zł. od każdego automatu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here