Pojechał do Gryfowa Śląskiego. Tam wpadł w ręce policjantów

2
2538

Mundurowi zatrzymali 32- latka, który kierował pod wpływem narkotyków i bez uprawnień. Teraz będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Lwówka Śląskiego i Gryfowa Śląskiego, którzy 17 czerwca br. pełnili służbę wywiadowczą wraz z funkcjonariuszem Służby Celno- Skarbowej na ulicy Osiedle Horyzont w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli 32 – letniego mężczyznę który kierował samochodem marki Audi.

Podczas legitymowania mężczyzna miał powiększone źrenice, które nie reagowały na zmianę światła. Mundurowi postanowili przebadać mężczyznę na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie wskazało, że mieszkaniec gminy Mirsk kierował pojazdem pod ich wpływem.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 32 – latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto mundurowi sporządzili dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego pojazdu z uwagi na brak ważnej polisy OC.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala by pobrać krew do analizy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem środków odurzających. Za jazdę bez uprawnień kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here