Nie żyje Ilona Kuśmierska- Kocyłak. Jadźka z filmu Sami Swoi

3
4857
Ilona Kuśmierska - Kocyłak

W niedzielę 18 września 2022 roku zmarła Ilona Kuśmierska- Kocyłak, aktorka której ogólnopolską sławę przyniosły role w w trylogii Sylwestra Chęcińskiego “Sami Swoi”.

 

 

Grała we wspaniałych filmach i przedstawieniach teatralnych. Dubbingowała głos wielu postaci, jednak ogólnopolską sławę zyskała dzięki roli Jadźki Kargulowej w trylogii Sylwestra Chęcińskiego “Sami Swoi”. Od ćwierć wieku Ilona Kuśmierska- Kocyłak niemal rokrocznie była gościem honorowym na odbywającym się w Lubomierzu Festiwalu Filmów Komediowych. To tu rozmawiała z fanami, rozdawała autografy, występowała na scenie i raczyła swoim humorem oraz ponadczasowymi cytatami z filmów.

O śmierci aktorki w mediach społecznościowych poinformowali jej bliscy. Na jej profilu napisali:

 

„Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska – Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju!” – napisali pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki.

Chwilę temu, wzruszające pożegnanie opublikował jej mąż:

Jak powiedział niegdyś ks. Jan Twardowski: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”. Śp. Ilona Kuśmierska na zawsze pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here