Podziękowania dla mieszkańca Gryfowa Śląskiego za obywatelską postawę

3
4119
fot.: KPP Lwówek Śl.

Współpraca na linii obywatel – Policja to nieoceniona wartość w codziennej dbałości o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest postawa Pana Mateusza, mieszkańca Gryfowa Śląskiego, dzięki któremu udało się ustalić miejsce pobytu zaginionego mężczyzny.

 

We wtorek (12 marca) bieżącego roku, pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim młodszy inspektor Jarosław Baran spotkał się z Panem Mateuszem, aby osobiście podziękować za wzorową obywatelską postawę, jaką wykazał się mieszkaniec Gryfowa Śląskiego. Dzięki spostrzegawczości Pana Mateusza udało się odnaleźć i przekazać rodzinie zaginionego, schorowanego mężczyznę.

30 marca br. policjanci z powiatu lwóweckiego prowadzili poszukiwania za zaginionym mężczyzną, który wyszedł z domu i nie skontaktował się z rodziną. W mediach opublikowany został plakat z wizerunkiem zaginionego i najważniejszymi informacjami na jego temat. Ten komunikat widział również Pan Mateusz, który wracał pociągiem do Gryfowa Śląskiego, gdzie mieszka. Dzięki swojej spostrzegawczości rozpoznał poszukiwanego i niezwłocznie skontaktował się z Policją przekazując tą informacje, a także nawiązał kontakt z mężczyzną upewniając się, że to na pewno ta osoba.

Na dworcu kolejowym na mężczyzn już czekali funkcjonariusze oraz syn zaginionego, któremu przekazano pod opiekę poszukiwanego tatę.

Postawa Pana Mateusza zasługuje na wielki szacunek i uznanie, co szef lwóweckich policjantów wyraził w liście gratulacyjnym. Jak zaznaczył, to właśnie dzięki takim osobom, funkcjonariusze zyskują przekonanie, że nie są sami, którym zależy na życiu, zdrowiu i bezpieczeństwie innych osób.

sierżant Olga Łukaszewicz, KPP w Lwówku Śląskim

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here