Podsumowanie rajdu “Po ziemi żaclerzskiej”

0
695

W sobotę 22 sierpnia 2020 roku odbył się rajd „Po ziemi żaclerzskiej”. Polscy uczestnicy spotkali się już o 6 rano w Lwówku Śląskim, aby spakować rowery i dojechać do Żaclerza.

Trasa rajdu biegła dookoła miasta Żaclerz, a jak wielu z Państwa już wie, Żaclerz jest miasteczkiem górskim, dlatego chociaż długość trasy była krótka, bo wynosiła tylko 25 km, za to bardzo wymagająca i z wieloma przewyższeniami.

Uczestnicy rajdu ruszyli tuż po starcie innego rajdu – dookoła Czech, również organizowanego przez miasto Żaclerz. Przedtem jednak mogli podziwiać mistrzów dwóch kół i ich niesamowitych sztuczek. Ok. godziny 15 polscy rowerzyści zaczęli zjeżdżać na metę, gdzie czekał na nich ciepły posiłek i tradycyjny napój czeski. Pogoda dopisywała – tzn. słońce nie paliło. A dopiero, kiedy wszyscy wsiedli do autobusu jadącego z powrotem do Lwówka Śląskiego, spadł żaclerski tradycyjny deszcz.

Rajd organizowany był w ramach wspólnego projektu „Od źródeł Bobru do Powiatu Lwóweckiego” realizowanego przez Powiat Lwówecki i miasto Żacler i współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

Poniższe zdjęcia zrobione były przez uczestników rajdu: Krzysztofa Ranta i Marka Osendowskiego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here